Przez 5 kolejnych sezonów artystycznych

Kamila Lendzion dyrektorem Teatru Muzycznego w Lublinie

Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dnia 5 lipca 2022 roku podjął decyzję o powołaniu Kamili Lendzion na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie na 5 kolejnych lat, tj. do 31 sierpnia 2027 roku.

Kiedy Kamila Lendzion objęła stanowisko dyrektora we wrześniu 2018 roku, postawiła sobie nadrzędny cel: aby Teatr Muzyczny w Lublinie wyraźnie zaistniał na muzycznej mapie Polski. I tak się stało!

Teatr Muzyczny w Lublinie jest zapraszany na najważniejsze festiwale teatralne i muzyczne; jest o nim głośno w ogólnopolskich mediach branżowych; otrzymuje nagrody; publiczność przyjeżdża do Teatru nie tylko z całego województwa lubelskiego, ale i z innych regionów Polski; chcą z nim współpracować najlepsi realizatorzy i wykonawcy; a przede wszystkim – gra zawsze dla pełnej widowni i otrzymuje od widzów setki pozytywnych komentarzy i listów, co jest najlepszą oceną pracy Kamili Lendzion na stanowisku dyrektora.

Teatr Muzyczny w Lublinie nadal pozostaje bastionem klasycznej operetki w Polsce, ale gra także spektakle baletowe, musicale (klasyczne i współczesne), bajki, koncerty i multimedialne widowiska teatralno-muzyczne. Dzięki Kamili Lendzion Teatr otworzył się na środowiska, które często są wykluczane z życia społeczno-kulturalnego, jak osoby z niepełnosprawnościami, osoby w spektrum autyzmu czy dzieci i młodzież z zaburzeniami psychicznymi. Ważną rolę zaczęła odgrywać edukacja kulturalna – Teatr organizuje warsztaty artystyczne, dzięki którym uczy najmłodszych miłości do sztuki. Teatr Muzyczny w Lublinie wychodzi poza mury instytucji, żeby być zawsze blisko publiczności.

Ostatnią premierą zrealizowaną pod kierownictwem Kamili Lendzion była „Zemsta nietoperza" J. Straussa w reżyserii Artura Barcisia, z gwiazdami polskich i europejskich scen w obsadzie (m.in. Edyta Piasecka, Tomasz Rak i Jan Jakub Monowid).

Nadia Gruszka
Teatr Muzyczny w Lublinie
22 lipca 2022
Portrety
Kamila Lendzion

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...