Przez całe lato na deskach GTS

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" - reż. Paweł Aigner - Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy stęsknili się za „Wesołymi Kumoszkami”! Rewelacyjna komedia, która podbiła serca publiczności, będzie rozgrzewać nas humorem przez całe lato!

Zdrada. Zazdrość. Komedia omyłek. Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Będziemy świadkami krwawego pojedynku francuskiego doktora Caiusa z przewielebnym walijskim plebanem Evansem, zabiegających o rękę pięknej panny. Oczywiście zwycięży miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane. Jest to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone dokładnie w czasie i miejscu, w których sam żył – w Anglii przełomu XVI i XVII wieku. Pomijając jego siłę komiczną, uważa się je za mistrzowski portret obyczajowości epoki.

Widzowie będą mogli przenieść się do czasów Szekspira i do dawnego gdańskiego teatru - Szkoły Fechtunku. Doświadczą charakterystycznych dla sceny elżbietańskiej bliskich relacji pomiędzy sceną a widownią. Podobnie jak w innych teatrach elżbietańskich, również i w Teatrze Szekspirowskim miejsca na dziedzińcu pod sceną są stojące - i jednocześnie najtańsze, a miejsca siedzące zlokalizowane są na trzech kondygnacjach drewnianych galerii, otaczających scenę z trzech stron.
Spektakl jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.

" Otrzymujemy spektakl przewrotny, inteligentny, zrealizowany z lekkością, skrzący się dowcipem. Tego spektaklu nie można przeoczyć."
Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita

„Siadam do pisania o "Wesołych kumoszkach z Windsoru" w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i - zaczynam się mimowolnie uśmiechać. Bardzo rzadka przypadłość u recenzenta, ale też "Kumoszki", współprodukcja Teatru Wybrzeże oraz Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, są z wielu powodów wydarzeniem wyjątkowym."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„To szaleństwo gagów i zabawnych sytuacji. Mamy przebieranki, gonitwy, intrygi. Aktorzy z Wybrzeża lubią bawić się własnymi rolami, czasami zwracając się wprost do widzów. Udana teatralna jazda bez trzymanki."
Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia

(-)
Materiał Teatru
15 czerwca 2016

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia