Przez demoniczny las do hipochondrycznej babci

"Czerwony kapturek" - reż. Jerzy Jan Połoński - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Podczas ferii zimowych Teatr Lalki i Aktora zaprasza młodych widzów na spotkanie z trójką przesympatycznych bohaterów.

18 stycznia o godz. 12.30 oraz 20 stycznia o godz. 10.00 poznamy przygody małej i zbuntowanej Michalinki, nazywającej siebie Czerwonym Kapturkiem. Dziewczynka, podążając przez demoniczny las do hipochondrycznej babci, spotyka na swej drodze różne baśniowe postaci: starego, mocno śpiącego Niedźwiedzia; krasnoludki, które uciekają od nieznośnej Śnieżki; Dziewczynkę z Zapałkami - piromankę, lubiącą podpalać las dla zabawy; zakatarzonego Wilka; zapominalską Babę Jagę oraz pedantycznego gajowego Jana Muchę. Każda z napotkanych istot wnosi coś wartościowego do świata Michalinki. Pomagają jej zrozumieć, jak ważny jest szacunek dla drugiej osoby, jak niebezpieczny może być ogień, do czego doprowadzić może łakomstwo i czym grozi rozmowa z nieznajomym. Spektakl "Czerwony Kapturek" w reż. J. J. Połońskiego skonstruowany jest w konwencji kabaretu: z gagów, absurdalnego humoru, komizmu słownego, symultanicznych scen, szaleńczego tempa oraz interakcji z widownią. Nie brak przy tym nutki dydaktyzmu, płynącej z przedstawienia. Surrealistyczna, biało-czarna scenografia, rodem z dreszczowca, komponuje się z czarnym humorem inkrustowanym zabawnymi musicalowymi piosenkami. Wszystko to sprawia, że spektakl staje się nietuzinkową propozycją zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

22 stycznia o godz. 9.30 oraz 25 stycznia o godz. 12.30 pokażemy świat radosnego, rezolutnego i odważnego Emila, marzącego o tym, by stać się dorosłym. Niesforny chłopiec nieustannie zaskakuje swoją rodzinę nowymi pomysłami. Chce być żołnierzem, "szybkobiegaczem", "wszystkozjadaczem", strażakiem, lekarzem Jak każde wszędobylskie dziecko jest ciekawy świata, pragnie wchłonąć go jak najwięcej, i pomimo dobrych chęci, często popada w tarapaty. Ale jest przy tym mądrym dzieckiem i w efekcie swoich zmagań zdaje sobie sprawę, że nic nie osiągnie bez szkoły. Spotkanie z Emilem i jego rodziną

to doskonała okazja do spojrzenia na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny oraz relacje miedzy światem dorosłych a światem dzieci. Spektakl "Och, Emil!" w reż. L. Chojnackiego, w którym nie brakuje żywego tempa, wpadających w ucho piosenek, a przede wszystkim dobrej zabawy, może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

29 stycznia o godz. 10.00 opowiemy o Jasiu, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu. Spektakl "Władca Skarpetek" w reż. J. Timingeriu to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku, ale także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

Harmonogram ferii zimowych w TLiA w Wałbrzychu:

18.01 (niedziela) godz. 12.30 "Czerwony Kapturek" (wiek: 5+)

20.01 (wtorek) godz. 10.00 "Czerwony Kapturek" (wiek: 5+)

22.01 (czwartek) godz. 9.30 "Och, Emil!" (wiek: 3+)

25.01 (niedziela) godz. 12.30 "Och, Emil!" (wiek: 3+)

29.01 (czwartek) godz. 10.00 "Władca Skarpetek" (wiek: 3+)

Cena biletu na spektakle: 15 zł (ulgowy), 18 zł (normalny)

Rezerwacja biletów: tel. 74 666 73 40

Kasa Teatru (czynna godzinę przed spektaklem) 74 666 73 41

(-)
Materiał Teatru
17 stycznia 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia