Przezabawna opowieść o relacjach damsko-męskich

"Zdobyć, utrzymać, porzucić"

W niedzielę (1 kwietnia) o godz. 17 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 13) zobaczymy fantastyczny spektakl "Zdobyć, utrzymać, porzucić" z podtytułem, który wyjaśnia wiele - "złote myśli na tercet żeński i głos rozsądku".

A tercet żeński będzie nie byle jaki – to znakomite aktorki Katarzyna Zielińska, Olga Bończyk i Katarzyna Żak. To trio zapewnia rozrywkę niebywałą.

Jest to przezabawna opowieść o relacjach damsko–męskich, ale widzianych z perspektywy płci pięknej. Najważniejsze jest to, jak zdobyć. Oczywiście mężczyznę. Dowiemy się o metodach sprawdzonych, prawdopodobnych, przemyślnych i skutecznych, o których opowiada jedna z pań.

Wreszcie kolejna i nie mniej ważna sprawa to jak go utrzymać – urodą, sylwetką, zdecydować się na operację plastyczną, udawać pierwszą naiwną, słodką idiotkę czy może intelektualistkę? Podjęcie decyzji w tej kwestii jest niezwykle istotne.

Wreszcie trzecia sprawa – "porzucić”. Porzucić kogoś, czy coś? Odpowiedź na to pytanie otrzymają widzowie spektaklu.
Kapitalnie zaprezentowane typy kobiet i ich zachowań – od słodkiej idiotki po kurę domową, babę generała, dzidzię piernik, kobietę bluszcz.

Cały spektakl utrzymany jest w lekkiej i prześmiewczej konwencji. Mnóstwo żartów, dowcipów, a publiczność przez cały czas ma powód do śmiechu. Aktorki znakomite grają (i śpiewają!) brawurowo, lekko, a realizacja spektaklu (Krzysztof Jaślar) jest niezwykle udana.

Przedstawienie przygotował Teatr Capitol z Warszawy.

Bilety w cenie od 50zł do 80zł do nabycia w kasie Agencji Koncertowej N'n'N, (ul. M. Curie-Skłodowskiej 5).

Maria Kolesiewicz
dziennikwschodni.pl
30 marca 2012

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...