Przygody z wilkiem

"Piaskowy Wilk" - reż. Julia Szmyt - Teatr Lalka w Warszawie

Nowa premiera w Teatrze Lalka w Warszawie została przygotowana w nietypowy sposób.

Akcja "Piaskowego Wilka", adaptacji cyklu książek dla dzieci szwedzkiej pisarki Asy Lind, rozgrywa się nie w tradycyjnej sali teatralnej, lecz na specjalnie przygotowanej Scenie Foyer, w bajkowej scenografii. Siedzące na poduszkach dzieci - rodzice zostają z tyłu na krzesłach - mogą aktywnie uczestniczyć w przygodach rezolutnej Karusi, która w towarzystwie zaprzyjaźnionego Piaskowego Wilka poznaje tajemnice świata i przyrody. Wilk objaśnia jej znaczenie wielu słów i tajemnice postępowania dorosłych, dziewczynka zaś zasypuje go nieustannymi pytaniami. Na scenie pojawiają się inni bohaterowie (grani przez jednego aktora!). W dynamicznym spektaklu dominują ruch i błyskotliwe dialogi.

Najzabawniejsze są sceny, kiedy podczas pływania dziewczynka spotyka niezwykłe ryby. W pewnym momencie sala zamienia się w podwodny świat, a widzowie mają wrażenie, że nurkują razem z Karusią i olbrzymią rybą, która nagle pojawia się w powietrzu.

W roli Karusi wystąpiła Alicja Czerniewicz, która udatnie wcieliła się w ciekawą świata dziewczynkę. Przedstawienie będzie z pewnością cieszyło się powodzeniem wśród familijnej widowni. Szkoda tylko, że odbywa się w salce, w której mieści się maksymalnie 50 osób, co mocno ograniczy frekwencję.

Mirosław Winiarczyk
Idziemy
23 lutego 2019
Portrety
Julia Szmyt

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...