Przygotowania do premiery

"we are not superheroes" - reż. Kamil Wawrzuta - Teatr Ochoty w Warszawie

Trwają próby do najnowszego spektaklu Teatru Ochoty. 12 lutego odbędzie się premiera "we are not superheroes" autorstwa grupy Ruchomy Kolektyw, laureatów konkursu Polowanie na motyle III.

"Nie jesteśmy superbohaterami" to sprzeciw wobec wzorca serwowanego nam przez media i popkulturę – zawsze pięknych ludzi sukcesu, sprawnych intelektualnie i fizycznie. To sprzeciw również przeciwko wymaganiom jakie stawia nam rynek pracy, rodzina, partnerzy i jakie, uwikłani w przedstawiany nam wzorzec, serwujemy sobie sami. Nikt się nie pyta, o to, czego tak na prawdę chcemy, czego potrzebujemy żeby żyć szczęśliwie? Zakłada się, że kariera jest kluczem do szczęścia, a dobra materialne i status społeczny świadczą o wartości człowieka. Kwestionowanie tego punktu widzenia, może dać impuls, by po raz kolejny przemyśleć, czy miejsce w którym obecnie jesteśmy jest tym, w którym chcemy być - tłumaczy reżyser spektaklu, Kamil Wawrzuta.

RUCHOMY KOLEKTYW
Ruchomy Kolektyw tworzą absolwenci i studenci ostatnich lat Wydział Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie. Zespół powstał w trakcie pracy i była wynikiem realizacji spektaklu „Profanum". Jego pomysłodawca, koordynator i reż. Kamil Wawrzuta, początkiem 2013 roku zaczął tworzyć idee i koncepcję spektaklu, a następnie po przychylnym przyjęciu go przez koordynatorów programu „Scena Młodych" Warszawskiej Opery Kameralnej zaczął kompletować obsadę. Premiera spektaklu odbyła się 8.11.2013 roku, a wystąpili w nim: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Krystian Łysoń, i Paweł Zaufal, następnie do grupy dołączył Oskar Malinowski, który zastępuję obecnie Pawła Zaufala w spektaklu „Profanum".

(-)
Materiał Teatru
25 stycznia 2016

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...