Przyjdź do muzycznego

nie daj się porwać futbolowemu szaleństwu

Mimo wszechobecnej gorączki futbolowej związanej z Euro 2012 Teatr Muzyczny gra przez cały czerwiec. Zapewniamy chwilę oddechu i oderwanie się od piłkarskich zmagań. Na obu scenach, Dużej i Nowej każdy znajdzie coś dla siebie. Muzyczny jest jednym z niewielu teatrów w Polsce w którym podczas Euro będzie można obejrzeć teatralne spektakle.

Na Dużej Scenie 9 czerwca zapraszamy na ostatni w sezonie spektakl "Grease" – kultowy musical o roztańczonej epoce rock’n’rolla, pełen młodzieńczej energii, humoru i przebojowych piosenek.

10 czerwca odbędzie się jedyne w swoim rodzaju, jednorazowe, wyjątkowe wydarzenie! Koncert pożegnalny – zamykamy dużą scenę – to muzyczna podróż z największymi musicalowymi hitami i nie tylko. Koncert wspomnień minionych 30 lat działalności Dużej Sceny przy Placu Grunwaldzkim. Wybuchowa mieszanka humoru i teatralnych atrakcji. Na scenie ponad setka Artystów. Wielkie święto Muzycznego z udziałem wszystkich pracowników Teatru, którzy wspólnie zamkną Dużą Scenę na czas rozbudowy Teatru. Dzięki rozbudowie widownia Dużej Sceny powiększy się z obecnych 693 do 1070 miejsc.

11 czerwca na Nowej Scenie zaprezentujemy spektakl „Piosenki z teatru” w wykonaniu mistrzowskiej Krystyny Jandy, wielkiej gwiazdy filmu i sceny teatralnej, która podzieli się z publicznością refleksją na temat teatru i śpiewania, opowieścią jak dochodziło do spotkania z każdą z kolejnych piosenek. W repertuarze najsłynniejsze przeboje: „Na zakręcie”, „Wariatka”, „Johnny”, „Moje blond małżeństwo” i „Czego mogę sobie życzyć?”.

15 czerwca odbędzie się premiera wieczoru kabaretowego pełnego teatralnych niespodzianek – „Różowy młynek”. Spektakl będzie magiczną podróżą dookoła musicalowego świata w anturażu piór, kabaretek i wysokich obcasów. Przeniesiemy się do samych początków kabaretu, gdzie rozrywka łączyła się z piosenką, żartem i tańcem.

18 czerwca specjalnie dla koneserów muzyki improwizowanej - oficjalna premiera płyty zespołu Olbrzym i kurdupel „Six Philosophical Games”. Jest to ich druga płyta, po wydanej w 2008 roku płycie „Frrr….”, która zebrała bardzo dobre recenzje wśród dziennikarzy, a improwizowane koncerty duetu spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności. Zarówno Marcin Bożek (na co dzień gitarzysta w zespole Teatru), jak i Tomasz Gadecki zdobyli wiele prestiżowych nagród i grali z najlepszymi muzykami w kraju i zagranicą. Koncert w Teatrze Muzycznym będzie premierowym wykonaniem kompozycji NLS.

Na sam koniec sezonu zapraszamy na „39 stopni” (od 21 do 24 czerwca) – komedię kryminalną będącą pastiszem kryminałów Hitchcocka, pełną szalonego tempa, czarnego humoru i popisów aktorskiej sprawności. „39 stopni” prezentuje losy Richarda Hannaya, który przypadkowo zostaje wplątany w aferę szpiegowską i niesłusznie posądzony o morderstwo. Chcąc udowodnić swoją niewinność usiłuje na własną rękę odnaleźć zabójców… Przyjdź i dowiedz się, czy jeden człowiek może uratować Imperium Brytyjskie i czym jest sekretne 39 stopni…

Mateusz Gigiewicz
Materiały Teatru
9 czerwca 2012

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia