Przystanek - Biała Podlaska

"Samotny zachód" - reż: Giennadij Muszpiert - Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Już w najbliższą sobotę spektakl "Samotny zachód" rusza w teatralną wędrówkę. Pierwszy przystanek to Biała Podlaska, gdzie 18 września aktorzy dwukrotnie zagrają to przedstawienie. Widzowie będą mogli obejrzeć je o godz. 17.00 i 20.00 w sali PSW przy ul. Sidorskiej 95/97 (bilety 10 i 15 zł).

Objazd to jeden z etapów niezwykłej teatralnej wędrówki, jaka odbywa się pod szyldem programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Teatr Polska”, który jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Za sprawą tego programu mapa Polski pokryła się gęstą siecią nowych, teatralnych dróg, którymi kilkanaście zespołów teatralnych dotrze ze swoimi spektaklami do kilkudziesięciu miejscowości i kilku tysięcy widzów.

Projekt Teatr Polska - atrakcyjna oferta teatralna kierowana do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną. Inspiracją dla projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu. Teatry biorące udział w projekcie "Teatr Polska" prezentują ciekawe przedstawienia szerszej publiczności i mają możliwość poznania innego typu odbiorcy. "Teatr Polska" odbywa się w okresie między czerwcem a grudniem 2010 roku i stwarza również możliwość współpracy między teatrami a ośrodkami kultury.

Projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

oprac. m.w.
Materiały Teatru
16 września 2010

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...