Przystanek Kamienica dla głodnych kultury

Teatr Kamienica, Warszawa

Tegoroczna Noc Muzeów zainauguruje kulinarno - kulturalny projekt naszego teatru - Przystanek Kamienica dla głodnych kultury. Od 14 maja, od godziny 16:00 w zabytkowym wagonie tramwajowym znajdującym się przy Al. Solidarności 93 będzie można degustować pyszne warszawskie specjały i posłuchać ciekawych i nieznanych historii o naszym mieście.

Przystanek Kamienica dla głodnych kultury – to projekt, który chciałbym aby na stałe wpisał się w klimat Warszawy – mówi Emilian Kamiński dyrektor Teatru Kamienica. Ten Wagon, to unikalne miejsce, gdzie będzie można smacznie zjeść i jednocześnie dowiedzieć się czegoś o historii stolicy. Nasi kucharze przygotowali wyjątkowe specjały na tę okoliczność – dodaje.

Odrestaurowany wagon tramwajowy Berlinka, który stoi przed teatrem z numerem 13 przypomina Warszawiakom o przedwojennym adresie Kamienicy (Leszno 13). Jeśli macie ochotę wsiąść do tramwaju i udać się z nami w niezapomnianą podróż kulinarno - kulturalną do XX – lecia międzywojennego, musicie nas odwiedzić.

Od 15 maja projekt Przystanek Kamienica dla głodnych kultury na stałe będzie w ofercie kulturalnej Teatru Kamienica.

Monika Dziekan
Materiał Teatru
28 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...