Przystojniak na Bielanach

"Rozkwaś Polaka!" - reż. Marta Ogrodzińska-Miłoszewska - Teatr Kwadrat w Warszawie

Monodram komediowy Marcina Kwaśnego „Rozkwaś Polaka!” autorstwa Wojtka Miłoszewskiego w reżyserii Marty Ogrodzińskiej-Miłoszewskiej, który miał premierę 10 września 2012 w Teatrze Kwadrat można zobaczyć: 4, 18 i 20 października 2013 r. na Bielańskiej Scenie Kameralnej, ul. Żeromskiego 29 w Warszawie (w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bielany) o godz. 19.00.

„Rozkwaś Polaka" to one man show znanego z „Rezerwatu" i wielu znakomitych kreacji teatralnych aktora i reżysera, który jest również producentem sztuki. Sztuka jest skonstruowana według najlepszych wzorców stand up comedy. To gatunek bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, u nas też ma już coraz więcej zwolenników. W zabawny i ironiczny sposób pokazuje współczesne paradoksy i obyczajowość naszych rodaków. Bohater to przeciętny Polak, żonaty, mający dwójkę dzieci. Obserwując trzy dni z jego życia możemy go polubić i zobaczyć w nim siebie. Jacy jesteśmy w swoim zapędzeniu, stadnych zachowaniach, z jakimi absurdami codzienności już się pogodziliśmy. To również studium męskiej psychiki. - Mój bohater jest rozpięty między chęcią sprostania oczekiwaniom żony a koniecznością radzenia sobie z rzeczywistością, która go chwilami przerasta. Jako statystyk usiłuje opisać świat liczbami, ale w gruncie rzeczy to wrażliwiec i sympatyczny gość, nie chcę jednak zdradzać zbyt wiele, żeby czytelniczki „Twojego Stylu" były zaskoczone – mówi Marcin Kwaśny.

Jeśli o aktorze można powiedzieć, że stwarza świat, to świat Marcina Kwaśnego w tym przedstawieniu jest bardzo kolorowy, aktor wykorzystuje swoje umiejętności wokalne i taneczne, sięga po cytaty z popkultury i kultury wysokiej. Zabiera widza w pasjonującą podróż.

(-)
Materiał Teatru
18 października 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia