Przyzwyczajeniom i nudzie - wbrew

"Seks dla opornych" - reż. Piotr Wiśniewski - Teatr Żelazny w Katowicach

Długoletnie małżeństwo postanawia ożywić swój związek i z egzemplarzem popularnego poradnika seksualnego rezerwuje miejsce w ekskluzywnym hotelu.

Jak protagonista przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych?

Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który w założeniu ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie? Brawurowy komediodramat w reżyserii Piotra Wiśniewskiego ze znakomitymi aktorami scen śląskich, Małgorzatą Gadecką i Dariuszem Wiktorowiczem to błyskotliwie napisane dialogi, których duch jest echem rozmów wielu współczesnych małżeństw.

Codzienny pęd, skoncentrowanie na wychowaniu dzieci, zawodowe obowiązki, przyzwyczajenie i nuda wiodą do zdefiniowania relacji na nowo, gdzie fantazje i własne potrzeby schodzą na dalszy plan. Czy jest szansa na powrót wielkiej namiętności sprzed lat, gdy balansują na granicy ostatecznego rozstania?

Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli. Jaki będzie jej finał?

"Seks dla opornych" - reż. Piotr Wiśniewski - Teatr Żelazny w Katowicach - 28 grudnia 2019 r. godz. 16.00 i 19.00.

Marta Marzęcka-Wiśniewska
Materiał Teatru
27 grudnia 2019

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia