Pszoniak z "Belfrem" w Teatrze Starym

3 i 4 października teatromani będą mieli okazję zobaczyć monodram "Belfer!" w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka

W planach Teatru także inne wydarzenia artystyczne. Odwołano natomiast "Scenariusz dla trzech aktorów" zapowiadany na 2 października.

Wojciech Pszoniak "Belfer" (na zdjęciu) Studio Metropolis

PIĄTEK 3.10 / 19.00

SOBOTA 4.10 / 17.00

Monodram Wojciecha Pszoniaka "Belfer" to historia nauczyciela licealnego, któremu przyszło uczyć literatury w szkole dla tak zwanej trudnej młodzieży. Jednak "Belfer", opisując mikrokosmos szkoły, daje pod rozwagę kwestie o wiele bardziej ważkie; kwestionuje wartości naszego społeczeństwa, a także współczesnego teatru. Ten doskonale napisany tekst interpretuje z właściwym sobie mistrzostwem Wojciech Pszoniak. ***

"Scenariusz dla trzech aktorów" SPEKTAKL ODWOŁANY

Przypominamy, że spektakl "Scenariusz dla trzech aktorów" Bogusława Schaeffera, który był zaplanowany na czwartek 2.10. został odwołany z przyczyn niezależnych od Teatru. Zainteresowanych serdecznie przepraszamy!

***

Borys Somerschaf "Romanse"

ŚRODA 8.10 / 19.00

Borys Somerschaf od kilku lat z ogromnym powodzeniem wprowadza nas we wspaniały świat romansów rosyjskich, które zawsze niezwykle ciepło i entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność. Na koncercie w Teatrze Starym usłyszeć będzie można ponadto polskie przeboje z lat międzywojennych oraz ukraińskie piosenki ludowe.

***

Bitwa o kulturę. #przyszłość. Tomasz Cyz WTOREK 7.10 / 18.00

Gościem Romana Pawłowskiego w jego futurystycznym cyklu wywiadów będzie tym razem Tomasz Cyz, publicysta i eseista, dramaturg Teatru Wielkiego Opery Narodowej za dyrekcji Mariusza Trelińskiego, redaktor naczelny portalu Dwutygodnik.com do roku 2013, obecnie redaktor naczelny dwutygodnika "Ruch Muzyczny".

Filmowa niedziela. "Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele"

NIEDZIELA 5.10 / 17.00

W nowym cyklu filmowym dla dzieci pt. "Filmowa niedziela" Teatr Stary podjął współpracę ze Stowarzyszeniem "Nowe Horyzonty", organizatorem kampanii "Dzieciaki na Horyzoncie". W ramach cyklu prezentowane będą filmy dla dzieci od 5 do 9 lat.

Film "Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele" pokazuje, jak radzić sobie z nowymi sytuacjami, których pełne jest życie najmłodszych.

"Matka Królów" reż. Janusz Zaorski

PONIEDZIAŁEK 6.10 / 18.00

W październikowym Kinie w Teatrze Starym prezentować będziemy filmy w ramach ogólnopolskiego projektu "Kino wolność"; filmy, które towarzyszyły i wspomagały dążenia do pierwszych wolnych wyborów w czerwcu 1989 roku.

"Matka Królów" to doskonały przykład kina niepokornego. Zrealizowany w czasach karnawału Solidarności, na premierę musiał czekać do kolejnej odwilży.

(-)
Materiał Organizatorów
30 września 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...