"Ptak" z nagrodą specjalną

"Ptak" - reż. Magda Drab - Teatr Polski w Bydgoszczy

Najnowsza produkcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy doceniona. Spektakl „Ptak" w reżyserii Magdy Drab, którego premiera odbyła się w grudniu, został nagrodzony przez Komisję Artystyczną konkursu „Klasyka Żywa".

„Ptak" w reżyserii Magdy Drab to komediowa propozycja Teatru Polskiego w Bydgoszczy, która miała premierę 1 grudnia. Wówczas spektakl został zgłoszony do V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa", który jest organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W konkursie wzięło udział 41 spektakli z całej Polski.

13 stycznia została ogłoszona lista spektakli, które zakwalifikowały się do finału Konkursu, a wraz z nią bardzo miła informacja dla Teatru Polskiego.

Komisja Artystyczna w składzie Patryk Kencki (przewodniczący), Tomasz Domagała, Jagoda Hernik Spalińska, Maria Marcinkiewicz-Górna, Rafał Węgrzyniak, Agnieszka Wójtowicz, Kalina Zalewska przyznała bydgoskiemu teatrowi nagrodę specjalną.

Uzasadnienie: Wyjątkowo przyznano również Nagrodę Specjalną w wysokości 30 tys. złotych dla teatru, który w sposób interesujący podjął próbę inscenizacji tekstu z repertuaru Reduty w związku z obchodami 100-lecia Reduty. Otrzymał ją Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy za spektakl "Ptak" Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Magdy Drab.

Najbliższa okazja do zobaczenia nagrodzonej produkcji pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Na kolejne pokazy „Ptaka" Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza 24 i 25 stycznia – piątek i sobota – o godz. 19.00.

Aleksandra Rzęska
Materiał Teatru
15 stycznia 2020
Portrety
Magda Drab

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia