Ptasie radio z obojem

OPERAnek - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Bardzo lubiane przez dzieci warsztaty muzyczno-literacko-teatralne pn. OPERAnek odbędą się 20 marca br. w szczecińskim Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego. I to dwukrotnie - o g. 11 (dla młodszych dzieci) i 13 (dla starszych).

Organizatorem imprezy jest Opera na Zamku, a "Kurier Szczeciński" objął nad nią patronat. Głównym bohaterem spotkania będzie obój. Dzieci poznają zatem budowę tego instrumentu, jego możliwości techniczne, a także usłyszą wiele utworów - na żywo! - zagranych właśnie na puzonie. Wykona je Dorota Jakóbska. Jak na każdych warsztatach, tak i na tych weekendowych maluchy wspólnie z prowadzącym spróbują wystawić spektakl na podstawie bardzo znanego wiersza: "Ptasie radio". Całość poprowadzi aktor Opery na Zamku - Jakub Gwit, zwany przez dzieci Panem Operankiem.

Bilety na OPERAnki (cena: 27 zł za opiekuna i dziecko, 10 zł za każde następne dziecko, 13,50 zł za kolejnego opiekuna) nabyć można w okienku kasowym przy szczecińskiej restauracji "Na Kuncu Korytarza" (wejście H Zamku Książąt Pomorskich) - w godz. 12-18, od wtorku do piątku. Natomiast rezerwacje są przyjmowane pod numerami tel.: 91 48 88 333

(MON)
Kurier Szczecinski
17 marca 2011

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...