Publiczna przestrzeń

Wystawa "Wrocław pod powiekami" - Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Barbara Kaczmarek, wieloletnia współpracowniczka Instytutu Grotowskiego, organizuje wystawę zdjęć, filmów i nagrań dźwiękowych zgromadzonych w trakcie autorskiego projektu poświęconego wrocławskim przestrzeniom publicznym, rozpoczętego przeszło 10 lat temu.

Do 6 lipca 2015, w CaféTHEI, otwartej przestrzeni Instytutu Grotowskiego, trwać będzie wystawa Barbary Kaczmarek.

Na wystawę "Wrocław pod powiekami" złożą się zdjęcia, filmy i nagrania dźwiękowe zgromadzone w trakcie autorskiego projektu poświęconego wrocławskim przestrzeniom publicznym, rozpoczętego przeszło 10 lat temu. Wystawa stanowi kontynuację i rozwinięcie poprzednich prezentacji poświęconych Wrocławiowi - autorskich książek artystycznych "Piętno" (2005) i "Przewodnik po ulicy Górnickiego" (2006), pokazywanych m.in. w galeriach Na Solnym i Drugie Piętro, oraz prezentacji "Nasze serca biją we Wrocławiu. Przyczynek do dyskusji o przemocy wizualnej" zorganizowanej z Romualdem Kaczmarkiem w galerii Stolarnia (2013).

Barbara Kaczmarek jest graficzką i projektantką książek, twórczynią książek autorskich, linorytniczką. Studiowała projektowanie graficzne i grafikę artystyczną w Krakowie i we Wrocławiu. Pracuje w Instytucie Grotowskiego; tworzy jego identyfikację wizualną oraz projektuje druki i książki. Współpracuje z Fundacją Nauki Polskiej (okładki Serii Humanistycznej), Muzeum Narodowym we Wrocławiu (katalogi zbiorów, przewodnik), Zakładem Narodowym im. Ossolińskich i innymi instytucjami kulturalnymi. Urządza wystawy swoich grafik, książek i obrazków.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 oraz pół godziny przed rozpoczęciem wydarzeń odbywających się w Przejściu Żelaźniczym.

(-)
Materiał Teatru
29 czerwca 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...