PWSFTv i T na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie

"Wieża. Jasny dzień" - reż. Jagoda Szelc - Studio Filmowe Indeks (PWSFTv i T)

Nagrodzony na Festiwalu w Gdyni debiutancki film Jagody Szelc - "Wieża. Jasny dzień." jest w sekcji FORUM Berlinale - jednego z najważniejszych międzynarodowych festiwali filmowych.

Nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni debiut Jagody Szelc, którego opiekunem artystycznym jest Mariusz Grzegorzek, jest wśród 44 filmów z całego świata, które zostaną pokazane w prestiżowej sekcji FORUM 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie! Producentem filmu jest działające przy Szkole Filmowej Studio Filmowe Indeks. Berliński pokaz będzie międzynarodową premierą filmu, premiera w Polsce: 23 marca, dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

Z publicznością w Berlinie spotkają się twórcy filmu: Jagoda Szelc, aktorzy: Anna Krotoska, Małorzata Szczerbowska, Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska, Rafał Kwietniewski, Ida Kwietniewska, Igor Kwietniewski i Rafał Cieluch oraz Marcin Malatyński, producent filmu, Pełnomocnik Rektora Szkoły Filmowej w Łodzi ds. Współpracy Międzynarodowej. Zarówno Studio Filmowe Indeks, jak i Szkoła Filmowa w Łodzi będą reprezentowane również na spotkaniu "Meet the Poles" na European Film Market, w którym udział weźmie Dagna Kidoń.

Film Jagody Szelc był znakomicie przyjęty podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyserkę nagrodzono za najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz. Jagoda Szelc jest również laureatką tegorocznego PASZPORTU POLITYKI w kategorii Film.

Sekcja Forum berlińskiego Festiwalu prezentuje filmy eksperymentalne i awangardowe, wykraczające poza tradycyjne ramy gatunkowe. Forum szuka nowych tendencji w estetyce i kierunków w kinematografii, promuje kino autorskie, arthouse'owe, cechujące się indywidualnym postrzeganiem świata. Film Jagody Szelc będzie jedynym polskim filmem w sekcji.

Debiut Jagody opatrzony hasłem W OPARCIU O PRZYSZŁE WYDARZENIA to historia opowiadająca o tajemniczych wydarzeniach rozgrywających się w domowym zaciszu z pozoru normalnej rodziny. W obsadzie filmu: Anna Krotoska, Małgosia Szczerbowska, Dorota Łukasiewicz –Kwietniewska, Anna Zubrzycki, Rafał Cieluch, Rafał Kwietniewski, Laila Hennessy, Ida Kwietniewska, Igor Kwietniewski. Autorem zdjęć do filmu jest Przemysław Brynkiewicz, absolwent Wydziału Operatorskiego naszej Szkoły, za scenografię odpowiada Natalia Giza. Produkcja filmu: Studio Filmowe Indeks, producent: Marcin Malatyński, koproducenci: Szkoła Filmowa w Łodzi, Centrala, Dreamsound, Heliograf, EBH.

Nasza obecność na Festiwalu współfinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Daty pokazów filmu podczas Festiwalu:
15 lutego, 20:30, CinemaxX 6
16 lutego, 21:30, CineStar IMAX
17 lutego, 20:00, Cubix 9
19 lutego, 13:45, CineStar 8
24 lutego, 22:00, CinemaxX 4

(-)
Materiał PWSFTviT
14 lutego 2018

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...