Q&A z lalkami

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa

Co lalki myślą o lalkarzach? Jak wygląda teatr z ich punktu widzenia? Będziecie się mogli dowiedzieć podczas spotkania na żywo z lalkami z Teatru Miniatura. Spotkanie poprowadzi Ryszard Papet z miniserialu „Papety: z ostatniej chwili".

Co lalki myślą o lalkarzach? Jak wygląda teatr z ich punktu widzenia? Zapraszamy na spotkanie na żywo z lalkami z Miniatury z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa. Spotkanie poprowadzi Ryszard Papet z miniserialu „Papety: z ostatniej chwili".
Obchodzony 21 marca Światowy Dzień Lalkarstwa to święto teatru lalkowego na całym świecie. Jesteśmy jedynym teatrem lalkowym w Trójmieście i można u nas spotkać rozmaite formy lalkowe: pacynki, jawajki, kukły, lalki stolikowe, planszetowe i formy mieszane – różnego typu eksperymenty współczesnych scenografów i lalkarzy, czyli aktorów specjalizujących się w graniu lalkami.

W tym roku z okazji tego święta postanowiliśmy oddać głos lalkom. Na spotkanie na żywo Dziadek Ryszard Papet zaprosił kilka lalek z Rekwizytorni Miniatury.

- W Rekwizytorni mieszka bardzo dużo ciekawych rozmówców, którzy grali w spektaklach Miniatury przez wiele lat. Podczas spotkania wyciągnę z nich różne tajemnice, o których nie wiedzą nawet lalkarze – opowiada Dziadek Ryszard.

Oczywiście wszystkich widzów też zapraszamy do zadawania pytań! Zamieszczajcie je w komentarzach na FB.

Dostęp bezpłatny na Facebooku Teatru Miniatura | transmisja live

(-)
Materiał Teatru
20 marca 2021

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia