Radomskie powroty

"Romeo i Julia" - reż. Katarzyna Deszcz - "Ostatnia noc Sokratesa" - reż. Jarosław Rabenda

Po kilkumiesięcznej przerwie na afisz powraca znane i lubiane przez Państwa tytuły - "Romeo i Julia" w reżyserii Katarzyny Deszcz oraz "Ostatnia noc Sokratesa" w reżyserii Jarosława Rabendy.

ROMEO i JULIA
Najsłynniejsza w dziejach światowej literatury opowieść o wielkiej miłości. O miłości ponad czasem. O miłości, która dotyka śmierci… Romeo i Julia to dwójka nastolatków. Niespecjalnie piękni, niezbyt poważni. Niedojrzali. Zwyczajni młodzi ludzie, którzy czasem trochę się nudzą. I nagle spada na nich grom. Miłość. Tak wielka, że zapiera dech…

Urzekający spektakl z pięknymi sonetami Williama Shakespeare\'a, do których muzykę napisał Grzegorz Turnau.

Zapraszamy: 20, 21 stycznia o godz. 11.00 

*  *  *

OSTATNIA NOC SOKRATESA
Oskarżony o bezbożność i wywrotowe poglądy Sokrates spędza w więziennej celi ostatnią swoją noc przed egzekucją. Towarzyszy mu Strażnik, który o świcie ma podać wielkiemu filozofowi truciznę. Pomiędzy mężczyznami wywiązuje się rozmowa – zrazu niewinna, z biegiem czasu coraz bardziej intrygująca i… niebezpieczna. Jak się zakończy to przedziwne spotkanie? Kto jeszcze pojawi się w więzieniu w ostatnią noc Sokratesa?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w inteligentnej, błyskotliwej, pełnej nagłych zmian nastroju i nieprzewidywalnych zwrotów akcji komedii filozoficznej Canewa.

Zapraszamy: 20, 21, 22, 23 stycznia 2011 r. o godz. 18.00

(-)
Materiały Teatru
18 stycznia 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...