Randez-vous z Jolantą Kremer

"Rendez vous na Nowym Świecie" - Gliwicki Teatr Muzyczny

W sobotę, 5 listopada o godzinie 15.30 Gliwicki Teatr Muzyczny ser4decznie zaprasza wszystkich na Randez-Vouz przy Nowym Świecie - spotkanie z Jolantą Kremer

Od początku pracy w gliwickim teatrze kreowała główne role w granych tutaj operetkach i musicalach. Docenione zostały zwłaszcza jej role w musicalach "Footloose - wrzuć luz!" T. Snowa, gdzie zagrała Vi Moore, i "Hello, Dolly!" J. Hermana, w którym występowała jako tytułowa swatka, oraz brawurowe wykonania głównych partii "Wiedeńskiej krwi" i "Zemsty nietoperza" J. Straussa oraz "Hrabiny Maricy" E. Kálmána. Kreacje te spotkały się z gorącym przyjęciem u śląskich krytyków teatralnych, którzy pisali o Jolancie Kremer m.in.:

- "[Jest] kapitalna jako Vi Moore - zahukana przez domowego tyrana chodząca dobroć. Jej popisowa piosenka "Uczę się milczenia" to majstersztyk nie tylko wokalny, ale przede wszystkim aktorski. W całym spektaklu nie ma piosenki mniej przebojowej i... bardziej wzruszającej niż ten rozpisany na dwa głosy zapis depresji przyjaciółek spychanych przez los na drugi plan. Smutny dwugłos Ethel McCormack usiłującej otrząsnąć się po rozwodzie i pastorowej ignorowanej przez męża doprawdy chwyta za gardło" (Pola Sobaś, "Opcje").

- "W Dolly-swatkę wcieliła się Jolanta Kremer. Sprostała ciężarowi roli, tworząc ze swojej bohaterki postać uroczą, stanowczą, wdzięczną i dobrze śpiewającą" (Regina Gowarzewska-Griessgraber, "Trybuna Śląska").

BILETY wstępu: 2 zł

REZERWACJA I SPRZEDAŻ: www.teatr.gliwice.pl

(-)
Materiały Teatru
2 listopada 2011

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia