(Re)interpretacje. slap czytań u Węgierki

"Związek otwarty" - Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Teatr Dramatyczny zaprasza na kolejne (re)interpretacje. slap czytań. 13 marca widzowie będą mieli okazję obejrzeć czytanie tekstu "Związek otwarty" Fo Dario i Rame Franca. Początek o godz. 18.00.

Projekt (re)interpretacje. slap czytań zagościł w Teatrze Dramatycznym od ubiegłego sezonu artystycznego. To cykl czytań tekstów współczesnych i nowych odczytań klasyki. Aktorzy pod opieką reżyserów ponownie poddają je interpretacji i reinterpretacji, rekonstrukcji

i dekonstrukcji. Tematami czytań są zjawiska społeczne, kulturowe, obyczajowe, polityczne oraz historyczne.

"Związek otwarty" to przewrotne kompendium wiedzy o wieloletnim małżeństwie.

Ta obyczajowa tragifarsa dotyka esencji męskiego i kobiecego pojmowania erotyzmu, seksu i istoty związku. Stare, dobre małżeństwo widzi siebie "z lotu ptaka", aby zaraz potem wrócić do teraźniejszości z zaangażowaniem i swadą. Kobieta i Mężczyzna są komentatorami swoich własnych miłosnych perypetii - biorą publiczność za świadka i szukają u niej współczucia.

Tekst, którego autorami są Fo Dario i Rame Franca, jest próbą odpowiedzi na pytanie czy w małżeństwie możliwe jest zaspokojenie wszystkich potrzeb psychofizycznych. Bohaterowie stają przed dylematem i muszą odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące natury ich relacji.

Tym razem na małej scenie Teatru wystąpią Dorota Radomska oraz Krzysztof Ławniczak. Po czytaniu odbędzie się rozmowa z aktorami. Bilety na slap w cenie 10 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

Zapraszamy!

(-)
Materiał Teatru
11 marca 2014

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...