Regulamin

3. Ogólnopolski Konkurs Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3

Pierwsza edycja Konkursu Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3 została ogłoszona przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na początku 2007 roku. Druga edycja została ogłoszona w 2009 roku i również cieszyła się dużym zainteresowaniem. Szybko okazało się, że zarówno jego idea, jak i formuła sprawdzają się znakomicie.

Regulamin

W 2011 odbędzie się więc trzecia edycja. Dokładamy starań, by kolejne odsłony konkursu były coraz bardziej atrakcyjne, prestiżowe, tak, by zyskiwali na tym zarówno startujący w imprezie autorzy, jak i sam Teatr – jako gospodarz i beneficjent przedsięwzięcia.

Dlatego w nadchodzącej edycji rozbudowaliśmy przede wszystkim grono jurorów, zapraszając jak najwięcej osób spoza Białegostoku, z mediów branżowych, a także czynnych dramaturgów.

W pracach jury udział wezmą m.in.:

Piotr Dąbrowski – Dyrektor Artystyczny Konkursu
Jacek Sieradzki – redaktor naczelny miesięcznika Dialog
Ryszard Klimczak – redaktor naczelny Dziennika Teatralnego
Wojciech Śmigielski – kierownik literacki Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze
Przemysław Grzesiński – dramaturg
Marta Gusniowska - dramaturg
Anna Danilewicz - sekretarz konkursu

Ponadto do wyreżyserowania wstępnych inscenizacji zapraszamy znakomitych reżyserów m.in.:

Robert Czechowski – reżyser Teatralny, dyrektor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze
Julia Wernio – reżyser teatralny

Jak widać, nasz konkurs nie stał się zamkniętym, hermetycznym plebiscytem popularności. Nie stał się atrakcją tylko dla wąskiego grona „wyrobionych” odbiorców. Okazało się wręcz, że starożytna idea agonu, igrzysk scenicznych, wciąż jest twórczą i inspirującą formą prezentacji sztuki dramatycznej. Nasze współczesne „igrzyska” wzbudzały duże zainteresowanie na każdym etapie, mobilizowały autorów, intrygowały jurorów, a w widzach wzbudzały zaciekawienie i chęć uczestniczenia.

Mamy nadzieję, że trzecia edycja będzie się cieszyła równie dużym zainteresowaniem. Szczegóły w linku powyżej i bezpośrednio na www.dramatyczny.pl

Zapraszamy do udziału.

Monika Zawadzka
Materiały Teatru
3 lutego 2011

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia