Rekrutacja na wakacyjne warsztaty dla dzieci

"Lato w teatrze" - katowickim Ateneum

W ramach programu „Lato w teatrze" Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" w dniach 9-22.07.2018 roku będzie realizował projekt pn. "Archipelag", w którym weźmie udział 40 dzieci w wieku 8-10 lat. Tematem przewodnim zajęć aktorskich, muzycznych, plastycznych i medialnych będzie siła współpracy i przełamywanie podziałów.

Podczas dwutygodniowych artystycznych poszukiwań dzieci wykreują nieznany archipelag, o którym opowiedzą w spektaklu wieńczącym cykl zajęć. Inspiracją do działań twórczych będzie m.in. lektura dokonań starożytnych i średniowiecznych kartografów, prywatne mapy stworzone przez dzieci oraz cytaty z "Podróży Guliwera" Jonathana Swifta.

Dzieci będą pracować w jednej z czterech grup: aktorskiej, aktorsko-plastycznej, aktorsko-muzycznej i aktorsko-medialnej. W programie każdej z nich znajdą się: zadania aktorskie, gry i zabawy teatralne, warsztaty twórcze, ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się przez dwa tygodnie po 6 godzin dziennie.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w warsztatach?

Warunkiem zakwalifikowania do udziału jest obecność dziecka wraz z opiekunem na spotkaniu rekrutacyjnym oraz prawidłowe wypełnienie karty zgłoszenia, którą uczestnicy otrzymają na spotkaniu. Liczba miejsc jest ograniczona. Uwaga – warsztaty mają na celu przybliżenie specyfiki zajęć – to nie casting. Przyjmujemy wszystkich zainteresowanych sztuką – bez względu na uzdolnienia artystyczne. Warunkiem uczestnictwa jest chęć twórczej pracy i obecność w całym cyklu warsztatów (13 dni zajęć). Termin najbliższego spotkania rekrutacyjnego to 9.05 (środa) godz. 18.00-20.00. Na warsztaty rekrutacyjne obowiązują zapisy: Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum", tel. 32 253 79 26, 32 602 92 55, dow@ateneumteatr.pl

"Lato w teatrze" to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodatkowe informacje o projekcie: www.ateneumteatr.pl

Renata Chudecka
Śląski Teatr Ateneum
25 kwietnia 2018

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia