Rekrutacja w dzielnicy Oksywie

GDYNIA – ReAktywacja

Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników projektu do „Gdynia-ReAktywacja" w dzielnicy Oksywie. Projekt zrodził się z potrzeby poruszenia, ożywienia miasta, tchnięcia nowej ożywczej materii w środowisko lokalne.

Ideą jest zachęcenie mieszkańców do współdziałania, integracji i poznawania się nawzajem poprzez wspólne działania teatralne. Projekt oferuje również szeroką i nieodpłatną dostępność warsztatów artystycznych w miejscu, które jest im dedykowane, a także w miejscach dotychczas nieutożsamionych z działaniami artystycznymi. Zderzymy uczestników z wolnością twórczą, której nie ogranicza przestrzeń wystawiennicza, sceniczna, format czy z góry narzucony charakter działania. Szykuje się istna eksplozja sztuki!

Rodzinne warsztaty pokoleniowe
Chciałbyś spędzić więcej czasu z rodziną? Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w integrujących warsztatach rodzinnych, które odbywać się będą codziennie od 31 lipca do 5 sierpnia, 7-8 sierpnia, w godzinach 17.00-19.30 w pomieszczeniu Parafii Wojskowej Marynarki Wojennej RP pw. Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Śmidowicza 47

Warsztaty integrujące dla rodzin to metodologia autorska, specjalnie opracowana na potrzeby niniejszego projektu. W każdej objętej tym działaniem dzielnicy będą prowadzone warsztaty teatralno-twórcze w dwóch osobnych grupach: kobiecej i męskiej. Do kobiecej grupy zaprosimy babcie, mamy i córki, natomiast w męskiej pracować ze sobą będą dziadkowie, ojcowie i synowie. Zajęcia pozwolą usprawnić dialog pomiędzy pokoleniami, odbudować zaufanie wewnątrz rodziny, wzmocnić poczucie współodpowiedzialności, a także pogłębić́ wzajemne zrozumienie między pokoleniami i płciami. Wspólna praca nad kolejnymi zadaniami rodzica z dzieckiem, dziadka z wnukiem lub wszystkich trzech pokoleń, będzie szansą na przepływ pozytywnych wzorców a także pewnych konkretnych zanikających już umiejętności.

Warsztaty improwizacji
Chcesz rozwijać swój potencjał? Weź udział w Warsztatach improwizacji, które będą się odbywać codziennie od 9-12 sierpnia, w godzinach 17.00-19.30 w Placówce Wsparcia Dziennego „Kreatywni" przy ul. Płk. Dąbka 52
2017r. Rozbudź swoją kreatywność i znajdź twórcze sposoby na odnalezienie się w życiowych sytuacjach.
Warsztaty improwizacji to nauka spontanicznego reagowania na zaskakujące nas sytuacje i bodźce. To także znakomite narzędzie rozwoju osobistego. Podnosi zdolności komunikacyjne, uczy, jak radzić sobie ze stresem, porażką oraz wybrnąć z sytuacji pozornie bez wyjścia. Gry improwizacyjne dają zastrzyk energii, poprawiają nastrój i pomagają nabrać do siebie dystansu. Dla osób, które są bezrobotne tego typu umiejętności pozwolą odbudować wiarę w siebie i poznać swoje możliwości.

WARSZTATY SCENARIUSZOWE „BOHATER DZIELNICY"
Lubisz pisać? Interesujesz się historią Oksywia? Weź udział w warsztatach scenariuszowych i wspólnie z nami zbadaj Oksywie i spróbuj odnaleźć wspomnienia lub żyjące osoby, których biografia mogłaby służyć za kanwę scenariusza. W czasie zajęć dokonamy wyboru swojego lokalnego Bohatera, a na podstawie zebranego materiału, pod okiem doświadczonego dramaturga, stworzymy scenariusz przedstawienia, na bazie którego aktorzy Teatru Gdynia Główna stworzą przedstawienie lub czytanie performatywne, które zaprezentujemy mieszkańcom Oksywia. Spotkania będą osbywały się w dniach 31 lipca, 4, 7, 11 sierpnia, godz. 17.30 w Placówce Wsparcia Dziennego „Kreatywni" przy ul. Płk. Dąbka 52
Pierwszeństwo w naborze mają mieszkańcy obszarów objętych Gminnym Planem Rewitalizacji oraz rodziny, z których kilka pokoleń zgłosi się do udziału w projekcie. Więcej informacji o projekcie na stronie www.teatrgdyniaglowna.pl.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Liczba miejsc – ograniczona!
Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2017 r. Aby zgłosić swój udział w warsztatach, napisz:
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
lub zadzwoń:
58 351 15 12 lub 692 820 511

Projekt „Gdynia-ReAktywacja" jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.
Szerszy opis projektu:

GDYNIA-ReAktywacja to projekt aktywizacji i integracji mieszkańców obszarów Gdyni wytypowanych do rewitalizacji (Babie Doły, „Pekin", Witomino, „Meksyk", Oksywie, Chylonia). Jego głównym narzędziem będą metody zaczerpnięte z warsztatu teatralnego. Seria zajęć aktorskich, techniki improwizacyjne, warsztaty scenariuszowe, a także przygotowanie i pokazy Teatru Forum będą także okazją do podniesienia kompetencji miękkich i interpersonalnych uczestników projektu. Ich wynikiem w przyszłości mogą być realizowane samodzielnie inicjatywy lokalne dzięki zintegrowanej i zachęconej do działania społeczności. Niniejszy projekt i jego działania mają za zadanie uzupełnić realizację infrastrukturalnych działań rewitalizacyjnych, które są zaplanowane do wdrożenia od początku 2017 roku, w sześciu obszarach zdegradowanych w Gdyni.
Na „Meksyku" zapraszamy młodych uczestników do udziału w warsztatach teatralnych dla młodzieży. Starszych zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach Teatru Forum, które pomogą zdiagnozować lokalne wyzwania i pokazać je na scenie oraz w zajęciach scenariuszowych, podczas których powstanie sztuka o Bohaterze Dzielnicy „Meksyk".
Mieszkańcom Witomina-Radiostacji proponujemy udział w wielopokoleniowych warsztatach rodzinnych, warsztatach Teatru Forum oraz we współtworzeniu Chóru Dzielnicowego.
W okolicy ulic Zamenhoffa i Opata Hackiego na Chyloni zachęcamy mieszkańców do spróbowania swoich sił podczas wielopokoleniowych warsztatów rodzinnych, kreacji Chóru Dzielnicowego oraz warsztatów improwizacji.
Na Oksywiu zapraszamy do udziału w wielopokoleniowych warsztatach rodzinnych, szlifowania swoich umiejętności interpersonalnych podczas warsztatów improwizacji oraz do współtworzenia sztuki o Bohaterze Oksywia podczas zajęć scenariuszowych.
Mieszkańcom Babich Dołów proponujemy udział w wielopokoleniowych warsztatach rodzinnych, w warsztatach Teatru Forum oraz w zajęciach z improwizacji.
Na „Pekinie" zapraszamy mieszkańców do współtworzenia i dyskusji podczas Teatru Forum oraz do kreacji sztuki o Bohaterze Dzielnicy „Pekin".

Nabór trwa! Zapraszamy do kontaktu: teatr@teatrgdyniagłówna.pl, 58 351 15 12 lub 692 820 511.
Pierwszeństwo w naborze mają mieszkańcy obszarów objętych Gminnym Planem Rewitalizacji oraz rodziny, z których kilka pokoleń zgłosi się do udziału w projekcie.

Projekt „Gdynia-ReAktywacja" jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.

Zapraszamy na profil dedykowany projektowi: https://www.facebook.com/gdyniareaktywacja/

O przebiegu projektu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej www.teatrgdyniaglowna.pl oraz profilu www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna oraz www.facebook.com/gdyniareaktywacja/.

Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl

 

(-)
Materiał Teatru
13 lipca 2017
Wątki
Lato 2017

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia