Rena Mirecka w Instytucie Grotowskiego

wyjątkowy film, pokaz i spotkanie

17 grudnia o godz. 19:00 w Sali Teatru Laboratorium zostanie zaprezentowany wyjątkowy film z pracy Reny Mireckiej, a 20 grudnia w Studiu Na Grobli odbędzie się spotkanie laboratorium Karawanasun zatytułowane "Spotkajmy się w Drodze".

Film dokumentalny "The DREAM" z pracy Reny Mireckiej to zapis Laboratorium Poszukiwań Parateatralnych THE WAY, przygotowany przez współpracownika Reny Mireckiej, Macieja Stawińskiego. Film zrealizowano w Brzezince, latem 2009 roku. Po projekcji chętni będą mieli okazję spotkać się z Reną Mirecką.

Kilka dni po projekcji zaplanowano "Spotkajmy się w DRODZE" - zajęcia praktyczne w ramach Laboratory KARAWANASUN The School of Rena Mirecka. Jak zapowiada aktorka Teatru Laboratorium: "Będziemy w praktyce ćwiczeń dla ciała, głosu, umysłu i duszy. Będziemy muzykować, śpiewać mantry, pieśni". Mirecka poprowadzi spotkanie wraz z asystentem, Rafałem Dębskim.

"Spotkajmy się w DRODZE" to cykl spotkań otwartych. 20 grudnia w Studiu Na Grobli odbędzie się pierwsze (godz. 17:00-20:00). Następne przewidziano na 16 stycznia. Na spotkania prosimy zgłaszać się najpóźniej tydzień przed. List zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.grotowski-institute.art.pl <http://www.grotowski-institute.art.pl/> można przesłać na adres Justyny Rodzińskiej-Nair (justyna@grotowski-institute.art.pl). Opłata za udział w spotkaniu wynosi 21 zł. Należy ją uiścić na konto 05 1020 5226 0000 6902 0416 7540, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, 50-101 Wrocław z dopiskiem "KARAWANASUN" lub wpłacić gotówką w sekretariacie Instytutu.

W kolejnych miesiącach, w lutym i marcu odbędą się dłuższe, kilkudniowe laboratoria z Reną Mirecką.

Rena Mirecka była aktorką Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego od roku 1959 aż do jego samorozwiązania w 1984 roku. Występowała we wszystkich jego spektaklach, m.in. w "Akropolis", "Księciu Niezłomnym" i "Apocalypsis cum figuris". W oparciu o doświadczenia wyniesione z pracy w Teatrze Laboratorium prowadzi spotkania i warsztaty, w których biorą udział ludzie z całego świata. Rena Mirecka prowadzi w Instytucie Grotowskiego swoje laboratorium "KARAWANASUN".

Wstęp na pokaz filmu "The DREAM" jest wolny.

(-)
Materiał Teatru
12 grudnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...