Rendez-vous z Maciejem Niesiołowskim

nowy cykl imprez w Gliwickim Teatrze Muzycznym

Gliwicki Teatr Muzyczny wraz z redakcją tygodnika "Nowiny Gliwickie" rozpoczyna nowy cykl imprez pod wspólnym tytułem "Randez-vous na Nowym Świecie". Dzięki tym spotkaniom widzowie teatru będą mogli poznać bezpośrednio artystów, których widują na co dzień na jego scenie. Pierwsze rendez-vous 2 października

Dzięki spotkaniom widzowie teatru będą mogli poznać bezpośrednio artystów, których widują na co dzień na jego scenie. Każdy tego typu wieczór będzie miał formę rozmowy, urozmaiconej krótkimi występami artystycznymi. Prowadzić je będą dziennikarze "Nowin Gliwickich", którym towarzyszyć będą także pracownicy artystyczni samego teatru. Swoje pytania będą również mogli zadawać widzowie. Każde spotkanie będzie związane którąś z imprez z bieżącego repertuaru GTM.

Inauguracyjny wieczór nowego cyklu odbędzie się 2 października. Jego bohaterem będzie Maciej Niesiołowski - popularny dyrygent, znany m.in. dzięki przebojowemu programowi telewizyjnemu "Z batutą i humorem", który doczekał się koncertowej wersji na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego. Warto podkreślić, że Maciej Niesiołowski od ponad dziesięciu lat blisko współpracuje z GTM, gdzie przygotował jako kierownik muzyczny dwa spektakle oraz dwa widowiska koncertowe. Prowadzi tu również wiele innych koncertów i często dyryguje orkiestrą teatru.

Po spotkaniu zapraszamy na spektakl "Orfeusz w piekle", którego kierownikiem muzycznym jest właśnie Maciej Niesiołowski, a tego wieczoru poprowadzi także orkiestrę GTM jako dyrygent.

***

Maciej Niesiołowski

Po uzyskaniu dyplomu jako wiolonczelista, pracował w orkiestrze Filharmonii Narodowej, grał w zespole kameralnym "Con moto ma cantabile" i w Kwartecie Wilanowskim. Jest także absolwentem Wydziału Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Bohdana Wodiczki. W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował przez dziesięć lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, przez dwanaście lat kierował orkiestrą warszawskiej Akademii Muzycznej, przez krótki czas był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Brał udział w kursach mistrzowskich: w Bartok-Seminarium w Budapeszcie jako wiolonczelista i w Accademia Chigiana w Sienie jako dyrygent. Ukończył również studium menedżerów sztuki w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (dawniej SGPiS). Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. "Z batutą i humorem", co przyczyniło się do jego ogromnej popularności. Jest laureatem Nagrody Radiokomitetu (1989). Zdobył także prestiżową Nagrodę Publiczności "Wiktor" (1990). W sezonie 1998/1999 jako kierownik zrealizował w Gliwickim Teatrze Muzycznym operetkę "Orfeusz w piekle" Jacquesa Offenbacha; w sezonie 2002/2003 - "Wiedeńską krew" Johanna Straussa oraz teatralną wersję koncertu "Z batutą i humorem", a w sezonie 2005/2006 koncert "Batuta, frak i elegancja".

termin: 2.10.2010 spotkanie - godz. 16.00 (bilety: 2 zł), spektakl "Orfeusz w piekle" - godz. 18.30 (bilety: od 34 do 44zł)

miejsce: Gliwicki Teatr Muzyczny, ul. Nowy Świat 55/57, Gliwice

(ks)
www.silesiakultura.pl
8 września 2010

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia