Rezydencja teatralna

Seminarium badawcze technik aktorskich Anatolija Wasiljewa

Anatolij Wasiljew, wybitny reżyser, badacz teatru i założyciel moskiewskiej Szkoły Sztuki Dramatycznej, poprowadzi po raz pierwszy w Polsce pięciotygodniowe seminarium badawcze. Projekt realizowany będzie w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu w ramach programu "Masters in Residence"

Seminarium badawcze technik aktorskich Anatolija Wasiljewa
16 maja – 20 czerwca 2011

W kwietniu tego roku spośród blisko 150 kandydatów wyłoniona została na drodze konkursu 30-osobowa grupa złożona z praktyków teatru z różnych stron świata, m. in. z Brazylii, Kanady, Włoch, Hiszpanii, Ukrainy , Polski i Chin. Będą oni doskonalić swój warsztat aktorski w oparciu o dramaty i prozę Antona Czechowa. Praca odbywać się będzie w sali Teatru Laboratorium oraz w Brzezince koło Oleśnicy.

Jesienią 2011 roku we Wrocławiu Anatolij Wasiljew przystąpi do realizacji spektaklu, którego premiera będzie miała miejsce w czerwcu 2011 roku we Wrocławiu podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Świat miejscem prawdy”.

Program "Masters in Residence" ma na celu przygotowanie i prezentację premierowych spektakli Mistrzów Teatru i jest nawiązaniem do powszechnej praktyki w dziedzinie kultury teatralnej, jaką jest organizacja pobytów twórczych (rezydencji) artystów zagranicznych. Wyjątkowość projektu polega na zaproszeniu do współpracy wybitnych twórców teatralnych i stworzeniu przez Instytut Grotowskiego warunków do przygotowania w ich reżyserii spektakli, ktorych premiery odbędą się we Wrocławiu.
W styczniu 2010 roku w ramach programu "Masters in Residence" miała miejsce polska premiera spektaklu Petera Brooka 11 and 12. Obecnie w Instytucie Grotowskiego swoje projekty przygotowują Eugenio Barba i Theodoros Terzopoulos.

Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Rynek-Ratusz 27, 50-101 Wrocław
tel./faks (071) 34 34 267
tel. (071) 34 45 320
tel. 693 038 255 (Dział Komunikacji)
www.grotowski-institute.art.pl

(-)
Materiały Organizatorów
17 maja 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...