Robert Biedroń i Anioły

"Anioły w Ameryce" - reż. Marianne Elliott - National Theatre Live

Pokazy obu części spektaklu Teatru Narodowego w Londynie „Anioły w Ameryce" w słupskim kinie Rejs (18 i 19 listopada) objął swoim patronatem Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń.

nazywowkinach.pl – dystrybutor transmisji i retransmisji operowych, baletowych i teatralnych do kin – ma przyjemność poinformować, że 18 i 19 listopada br. w słupskim kinie REJS odbędzie się retransmisja obu części sztuki „Anioły w Ameryce. Gejowska fantazja na motywach narodowych" Tony'ego Kushnera. Przedstawienie prezentowane jest w ramach cyklu National Theatre Live.

Słupskie pokazy mogą liczyć na wsparcie Roberta Biedronia. W rolach głównych zobaczymy m.in. Denise Gough, Russella Toveya, Andrew Garfielda, Jamesa McArdle, Nathana Lane'a. Bezpośrednie transmisje obu części sztuki do kin miały miejsce w lipcu br.

„Zarówno pokazy w Słupsku, jak i sam patronat prezydenta tego miasta to dla nas wydarzenie szczególne i wielki powód do radości – mówi Bartłomiej Majchrzak, dyrektor www.nazywowkinach.pl – Robert Biedroń od lat jest mocno zaangażowany w walkę o prawa osób LGBT w Polsce, można wręcz powiedzieć, że jest ikoną tej walki. To dla nas kultowa postać. Sztuka Kushnera opowiada właśnie o problemach osób LGBT, dlatego wparcie Pana Prezydenta jest dla nas niezmiernie ważne. Liczymy również, że po obejrzeniu nowej inscenizacji »Aniołów« Polacy z grupy LGBT poczują się pewniej, a osoby heteroseksualne poznają ich codzienne problemy.

Spektakl w wykonaniu świetnego zespołu artystów pokazujemy w Polsce od lipca br. Niestety, kilkakrotnie był on już bojkotowany nie ze względów artystycznych, ale właśnie z powodu tematyki, co w XXI wieku jest dla nas szokujące.

Nie poddajemy się jednak i będziemy inscenizację narodowej sceny Wielkiej Brytanii pokazywać, gdzie się da".

(-)
Materiał organizatora
7 listopada 2017
Portrety
Marianne Elliott

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...