Rockowo w operze

"Rock'n'balet" - reż. Robert Glumbeck, Jochen Heckmann - Opera na Zamku w Szczecinie

Dwóch znakomitych choreografów i dwa uznane zespoły baletowe zmierzą się z legendami rocka w międzynarodowej produkcji, jakiej jeszcze nie widzieliście! Dwa premierowe spektakle w Operze na Zamku dopiero 28 i 29 czerwca, ale kto chce zdobyć bilety, musi się spieszyć, bo zostało ich już niewiele. Kosztują 30 złotych.

Od roku 2013 Theater Vorpommern i szczecińska Opera na Zamku zorganizowały wielokrotnie wspólnie produkcje, które okazały się sukcesem, np. koncerty na inaugurację sezonu i wielką operę Wagnera pt.: "Lohengrin" (nominacja do nagrody Chór Roku magazynu "Opernwelt"). W tym roku spotykają się po raz pierwszy zespoły baletowe obydwu instytucji kultury i podejmują wyzwanie udziału w przygodzie pt.: "Rock'n'balet". Razem z choreografami gościnnymi w osobach Roberta Glumbka i Jochena Heckmanna 24 tancerzy zanurzy się w kolorowy świat rocka i muzyki pop tworząc widowiskowy wieczór taneczny z porywającą choreografią i muzyką, która niesie nas metr nad ziemią. Ze sceny zabrzmią m.in. Nothing Else Matters, Personal Jesus, Whole Lotta Love, We Will Rock You i wiele innych legendarnych kawałków.

Młody mężczyzna kroczy zmęczony i wyczerpany codziennością przez beznadziejną szarość życia i zostaje nagle porwany do innego świata, w którym rządzą przygody. Przyjmuje to zaproszenie do obcej rzeczywistości, która wciąga go narkotycznie. Człowiek ten udaje się w dziką podróż w czasie i przestrzeni, podczas której wszelkie przepisy i logika wydają się nie istnieć a niewidzialny świat wyobraźni może stać się ekspresyjnymi obrazami przeżyć. Nie tylko słodkie pokuszenie staje mu wciąż na drodze, także alter ego podąża za nim jak niewidoczny cień i kwestionuje co rusz to, co jest prawdziwe, a co fantazją.

Tu jestem człowiekiem, tu mogę nim być / Dwie dusze mieszkają w piersi mej.

~ Goethe, Faust

Rock'n'balet kusi hitami poczynając od Queen przez Rolling Stones, Metallicę, Depeche Mode, Pink Floyd, po Led Zeppelin czy U2. Energetyczna i pełna soczystych, emocjonalnych brzmień muzyka zabiera publiczność do fascynującego i zajmującego świata tańca, gdzie brak jest słów.

Po prapremierze w Szczecinie produkcję można zobaczyć w ramach Teatru Letniego Open Air w portach w Greifswaldzie, Stralsundzie i Ribnitz-Damgarten. Pozwól ponieść się muzyce, podczas gdy międzynarodowy zespół taneczny rozgrzeje atmosferę do czerwoności!

(-)
Materiał Teatru
15 czerwca 2015

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia