Rodzinne zwiedzanie teatru – charakteryzacja

Wspólna rodzinna zabawa w Teatrze Szekspirowskim

Kolejne spotkanie w ramach Rodzinnego Zwiedzania Teatru odbędzie się 18 marca 2018 i będzie poświęcone charakteryzacji.

Czy w czasach Szekspira aktorzy poddawali się charakteryzacji? Tak, choć wyglądała ona inaczej, niż współcześnie. Już w starożytnej Grecji aktorzy malowali twarze i zakładali duże, kolorowe maski, żeby było ich widać z najdalszych miejsc na widowni wielkiego amfiteatru. Podczas marcowej edycji warsztatów poznamy zarówno dawne techniki charakteryzacji, jak i te stosowane w teatrach współcześnie. Pod okiem specjalistów będziemy malować na naszych twarzach – dzieci rodzicom, a rodzice dzieciom – różne emocje, postaci, a nawet odejmować bądź dodawać sobie lat! Stworzymy także wspólnie sztuczne rany i specjalną miksturę przypominającą krew, przy okazji opowiadając, w jaki sposób wykorzystywane są na scenie. Zapraszamy Was całymi rodzinami do zanurzenia się magicznym świecie teatralnej charakteryzacji.

Partnerem wydarzenia są mistrzowie charakteryzacji teatralnej i filmowej z MagnusFilm!

Co będziemy robili:
- poznamy początki charakteryzacji w teatrze – techniki, formy i cele, jakie miała spełniać,
- wykonamy sztuczne rany oraz miksturę przypominającą krew,
- specjaliści od charakteryzacji pokażą nam techniki postarzania twarzy,
- pod okiem specjalistów pomalujemy sobie nawzajem twarze.

Warsztaty odbywać się będą w różnych przestrzeniach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Po warsztatach chętni będą mogli również w skróconej formie zwiedzić teatr z przewodnikiem (ok 20 min).

Co: Rodzinne Zwiedzanie Teatru
Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski
Kiedy: 18 marca 2018, godz. 11:00 | 13:00 | 16:00 (czas trwania: 90 min)
Bilety: 10 zł/os., dzieci do lat 4 bezpłatnie
Zakup biletów online na stronie BILETY.TeatrSzekspirowski.pl lub w kasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ul. W. Bogusławskiego 1) w godz. 14:00 – 19:00, tel. 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl.
Ilość miejsc ograniczona!

Rodzinne Zwiedzanie Teatru to warsztaty, podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru – jego historię, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk – takich jak np. sztuka muralu.

Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

Magdalena Hajdysz
Materiał Teatru
10 marca 2018

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...