Rodzinny piknik wśród smoków

16. Wielka Parada Smoków - Teatr Groteska w Krakowie

Teatr Groteska zaprasza na jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto. Przed nami kolejna – już 16. Wielka Parada Smoków. Wszystkich miłośników smoków i dobrej zabawy organizatorzy zapraszają do współtworzenia tego barwnego smoczego wydarzenia, które każdego roku gromadzi tysiące mieszkańców Krakowa i turystów z całego świata.

Tym razem za inspirację smoczych postaci, biorących udział w paradzie, posłuży wyobraźnia europejskich mistrzów malarstwa. Twórcy smoków, którzy staną w konkury o Najpiękniejszego Smoka Parady bez wątpienia kolejny raz dowiodą swojej nieograniczonej fantazji, talentu i uwielbienia dla smoków. Tegoroczne hasło parady nawiązujące do największych osiągnięć kultury europejskiej pozwoli obdarzyć smoki wyjątkowym czarem i pięknem.

4 czerwca (w sobotę) - Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki zatańczą przy muzyce, sztucznych ogniach i laserach.
5 czerwca (w niedzielę) przez centrum Krakowa przejdzie Wielka Parada Smoków. W korowodzie weźmie udział ponad 30 kolorowych, wykonanych z rozmachem smoków, pomysłowo animowanych przez ponad 1000 dzieci.
Przez cały weekend - Smoczy Piknik Rodzinny.

(-)
Materiały TVP
30 maja 2016
Portrety
Adolf Weltschek

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia