Roksana Węgiel w jury II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

II Konkurs Dziecięcych Talentów - Polskie Rado Dzieciom

Tylko do niedzieli 7 czerwca można jeszcze przesyłać zgłoszenia do II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. W tym roku nadesłane piosenki oceniać będzie jury z Roksaną Węgiel w składzie. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty.

Zostały już ostatnie dni, aby najmłodsi twórcy i wykonawcy - za pośrednictwem rodziców - przesłali swoje nagrania do Polskiego Radia Dzieciom. Być może zachętą dla wielu z nich będzie fakt, że w tym roku do jury Konkursu Dziecięcych Talentów dołączyła znana wszystkim 15-letnia artystka Roksana Węgiel! Przypomnijmy, że jej kariera wybuchła, kiedy zwyciężyła w Konkursie Eurowizji Junior 2018, a wcześniej brawurowo w I edycji The Voice of Kids. Od tamtego czasu każdy jej singiel ma od kilku do kilkunastu milionów wyświetleń na youtube, a liczba muzycznych nagród rośnie z roku na rok. Nominowana do Fryderyka 2019, ma na koncie złotą (debiutancką) płytę, która przemieniła się już w platynową oraz pierwszą klubową trasę koncertową "The X Tour Roxie", na którą zostały wyprzedane wszystkie bilety. - Roksana Węgiel jest wielką inspiracją dla wielu młodych artystów - mówi Eryk Waszczuk, laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. - Mam nadzieję, że dla wielu dzieci, które zgłoszą się do konkursu i wezmą udział w przesłuchaniach do finału, spotkanie z nią będzie motywacją do dalszego rozwijania muzycznych pasji. Mogę potwierdzić, że naprawdę warto! - dodaje Eryk, który tej wiosny wydał debiutancką płytę "Start.Rec.".

Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom skierowany jest do dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu w profesjonalnym studiu i występie na scenie. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek dziecka. Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza i załączenie pliku audio z nagraniem, trwającym nie dłużej niż cztery minuty. Zgłoszenia można przesyłać do północy 7 czerwca.

Nagrodą w konkursie jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty „Głosem Dziecka vol. 2", która ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Justyna Szczurko
Materiał nadesłany
5 czerwca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia