Rośnie liczba widzów

"Trzy siostry" - reż. Ewelina Pietrowiak - Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie

W nowym budynku instytucja zdecydowanie poprawia swoje statystyki w porównaniu do ubiegłych sezonów. Po połowie sezonu mam takie wyniki, jakby sezon już się zakończył, czyli dobijamy do 40 tys. widzów - przyznaje Rafał Balawejder dyrektor naczelny teatru w Tarnowie. Tarnowski Teatr od tego sezonu stał się także bardziej multimedialny, bilety na spektakle można kupić przez internet, a także za pomocą esemesów.

Natomiast, we wtorek 27 marca o godzinie 18.00 na dużej scenie Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego zobaczymy opowieść o niezrealizowanych marzeniach, planach, "przeciekającym przez palce" życiu. W ten sposób instytucja uczci też 51. Międzynarodowy Dzień Teatru.

Ewelina Pietrowiak przygotowała współczesną interpretację jednej z najsłynniejszych i najczęściej granych sztuk Antoniego Czechowa. Tytułowe trzy siostry - Olga (Monika Wenta- Hudziak), Masza (Zofia Zoń) i Irina (Matylda Baczyńska) - marzą o powrocie do Moskwy. Czechow z charakterystycznym dla siebie humorem pokazuje historię niespełnionych marzeń i nieszczęśliwych miłości. W spektaklu gościnnie wystąpi Matylda Damięcka. W pozostałych rolach zobaczymy Ireneusza Pastuszaka, Piotra Hudziaka, Jerzego Ogrodnickiego, Tomasza Piaseckiego, Kamila Urbana, Jerzego Pala i Bogusławę Podstolską-Kras.

W obsadzie najnowszej premiery Teatru im. Solskiego znajdzie się troje młodych, utalentowanych aktorów - Michał Wiśniewski, absolwent PWST w Krakowie, znany tarnowskiej publiczności ze spektaklu "mady-baby.edu", rolą Solonego w "Trzech siostrach" powraca do zespołu teatru. Wcielająca się w rolę Nataszy Matylda Damięcka to absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Grała w Teatrze Praga, Teatrze Syrena i Teatrze Scena Prezentacje. Do zespołu Solskiego dołączy też Zofia Zoń. Ukończyła wydział aktorski łódzkiej Filmówki, a widowni kinowej może być znana z filmów Jana Jakuba Kolskiego i Macieja Pieprzycy. W teatrze grała m.in. w "Mewie" w reżyserii Ireneusza Czopa, współpracowała także z Januszem Gajosem i Mariuszem Grzegorzkiem. W "Trzech siostrach" zagra Maszę.

Nie gramy żadnych odniesień do XIX wiecznej Rosji. Miejscem akcji jest miasto (wiele takich w Europie i współczesnej Rosji), gdzie żyją "prości", normalni ludzie ze swoimi przywarami, pragnieniami zmian, marzeniami. O nich będziemy opowiadać. Może wielu z naszych widzów - mieszkańców miasta Tarnowa odnajdzie się w ich losach - zdradza nam Jerzy Pal grający rolę Fiodora Ilijicza Kułygina - nauczyciela miejscowego gimnazjum i radnego miejskiego.

Pokaz przedpremierowy spektaklu odbędzie się 25 marca o godz. 18.00.
Bilety na spektakl dostępne są również przez internet. www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr. Rezerwacje biletów - tel. 14 688 32 87.

(-)
Tarnow
20 lipca 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...