Rosyjskie tournée Groteski

"Hommage a Chagall" - reż. Adolf Weltschek - Teatr Groteska w Krakowie

Spektakl "Hommage Chagall" w reż. Adolfa Weltschka, po wielkim europejskim tournée w 2011 roku, rozpoczyna kolejną podróż! Tym razem odwiedzi Moskwę i zaprezentuje się podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Lalkowego im. Siergieja Obrazcowa w Moskwie.

Groteska otrzymała zaproszenie od organizatora festiwalu - Państwowego Centralnego Akademickiego Teatru Lalek im. Siergieja Obrazcowa. Festiwal odbywa się od 6 do 27 października 2013.

Rosyjskie tournée Groteski potrwa pięć dni (10-15 października). Malarski spektakl o twórczości Marca Chagalla, w reżyserii Adolfa Weltschka, prezentowany będzie dwukrotnie 12 i 13 października o godz. 18.00 na dużej scenie Teatru Lalek im. Siergieja Obrazcowa.

Obecni na Festiwalu - Dyrektor Groteski Adolf Weltschek oraz autorka scenografii do spektaklu "Hommage Chagall" Małgorzata Zwolińska, wezmą udział w panelu dyskusyjnym Teatr lalek we współczesnej kulturze 10 października o godz. 15.00.

To kolejna podróż przedstawienia Teatru Groteska. Do tej pory spektakl "Hommage Chagall" triumfalnie wędrował po Europie i Polsce, odnosząc sukcesy na najważniejszych międzynarodowych festiwalach:

Festiwalu Fri Figur (Oslo, Norwegia, maj 2010),

Festiwalu Skupova Plzeň (Pilzno, Czechy, czerwiec 2010),

Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym (Sybin, Rumunia, maj 2011),

Festiwalu of Wonder (Silkeborg, Dania, listopad 2011),

Festiwalu Reims Scnes d'Europe (Reims, Francja, grudzień 2011).

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć spektakl "Hommage Chagall" w Teatrze Groteska w Krakowie zapraszamy na Scenę dla dorosłych w najbliższy weekend 27, 28, 29 września, godz. 19:00.

(-)
Materiał Teatru
24 września 2013
Portrety
Adolf Weltschek

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...