Rowerowa wyprawa do Paryża

"Pasztety, do boju!" - reż. Natasza Sołtanowicz - Nowy Teatr w Słupsku

Trzy wyjątkowe nastolatki, Mireille, Astrid i Hakima w corocznym plebiscycie na „Największego Paszteta" wygrywają miejsca na podium. „Plebiscyt" organizuje Malo – największy łobuz w szkole, a głosowanie odbywa się na Facebooku.

Dziewczyny nie załamują się lecz postanawiają nosić z dumą krzywdzący tytuł. Co więcej, wpadają na pomysł by pod sztandarem „Pasztetów" wybrać się na szaleńczą rowerową wyprawę do Paryża. Każdej z nich przyświeca inny cel, ale wszystkie chcą pokazać światu, że siła dziewczyn tkwi w ich samozaparciu, pomysłowości i poczuciu humoru. Co to znaczy być pięknym, czy brzydkim? Jak hejt i stereotyp krzywdzi poczucie własnej wartości nastolatek? Czym jest „mit urody"? Jak porażkę przekuć w sukces, a każde złe słowo obrócić przeciwko tym, którzy nimi nas obrażają? „Pasztety" udowadniają, że dzięki sile przyjaźni i odrobinie ironicznego dystansu można przeciwstawić się nawet największym hejterom.

We Francji powieść stała się bestsellerem i zdobyła szereg nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcières. Została przeniesiona na scenę teatralną, trwają także prace nad jej ekranizacją.

Czas trwania spektaklu: około 1 godz. 40 minut

Spektakl powstaje we współpracy z Gminą Postomino.

Premiera 14 grudnia 2019 r. Duża Scena – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

(-)
Materiał Teatru
16 listopada 2019

Książka tygodnia

Zachód słońca na Santorini
Wydawnictwo Poznańskie
Dionisios Sturis

Trailer tygodnia