Rozliczenie z demonami

"Najpiękniejsza na świecie..." - reż. M. Kwiecień - Laboratorium Dramatu Warszawa

Kolejna premiera monodramu przygotowana przez Laboratorium Dramatu to tekst Kingi Kaczor. Autorka zagra także główną rolę. Kinga Kaczor wcieli się w Kasię, nieśmiałą dziewczynę, która bierze udział w konkursie wokalnym

Jej największym marzeniem jest zaśpiewanie najpiękniejszej piosenki o miłości. Wychodzi na scenę gorąco wspierana przez rodzinę i w chwili, gdy ma zacząć występ, słowa więzną jej w gardle. Zamiast zachwycać widownię wspaniałym miłosnym szlagierem, rozpoczyna wewnętrzny monolog. Rozlicza się z demonami przeszłości, trudnym dzieciństwem, a przede wszystkim mówi całą prawdę o swoim despotycznym ojcu.

Kinga Kaczor będzie śpiewać i melorecytować wyznania bohaterki. Na scenie wesprze ją akordeonista Karol Śmiałek. Reżyserką spektaklu jest Maria Kwiecień, która nazywa ten spektakl śpiewogrą performatywną.

- To samotna, surrealna podróż do dzieciństwa, gdzie bije źródło najbardziej pierwotnego i realnego lęku - mówi.

Monodram "Najpiękniejsza..." został nagrodzony w konkursie Sztuka Monologu. Jury brało pod uwagę pracę zespołową - reżysera, autora tekstu oraz wykonawcy. Premiera ma miejsce dziś - w piątek (3.12) o godz. 19, kolejne spektakle już w sobotę (4.12) o godz. 19 i niedzielę (5.12), godz. 17.

Julia Rzemek
Zycie Warszawy
3 grudnia 2010

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki