Różne obrazy miłości

"Bramy raju" - reż. Krzysztof Rekowski - Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Zapraszamy na premierę „Bramy raju" Jerzego Andrzejewskiego w reż. Krzysztofa Rekowskiego – która odbędzie się 17 października 2015 r o godz. 19.00.

Każda miłość jest trudna. Zwłaszcza ta pierwsza, niepojęta, niespodziewana. Niejednokrotnie wiąże się z samotnością, brakiem akceptacji i zrozumienia własnego wyboru.

Czym miłość jest dla młodej osoby? Fascynacją, zauroczeniem, pożądaniem, ale i poświęceniem siebie samego dla drugiego człowieka. Nie zawsze są to przyjemne motyle w brzuchu. Uczucie nieodwzajemnione i skryte staje się balastem i cierpieniem. Wtedy też człowiek jest w stanie zrobić wszystko.

Bohaterowie „Bram raju" Jerzego Andrzejewskiego, aby być blisko drugiej osoby, porzucają swoje rodziny i ruszają z misją wyzwolenia Ziemi Świętej z rąk muzułmańskich. Słynna krucjata dzieci z 1212 roku, wędrówka tysiąca dziewczyn i chłopców, dla niektórych w rzeczywistości okazuje się rozliczeniem z własnymi uczuciami. To historia o pięciu różnych obrazach miłości. O wierze, nadziei i miłości, które potrafią zgubić, ale i dać wolę do walki, do wielkich czynów. Nawet tych z góry skazanych na porażkę.

(-)
Materiał Teatru
12 października 2015

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia