Różne odcienie miłości w Teatrze Buffo

"I Love You" - reż. David Foulkes - Teatr Studio Buffo w Warszawie

Już 26 kwietnia o godz. 19.00 w warszawskim Teatrze Studio Buffo będzie można obejrzeć przebojową komedię muzyczną, która z przymrużeniem oka opowiada o różnych odcieniach miłości. „I LOVE YOU” to idealna propozycja dla każdego na spędzenie wiosennego wieczoru.

„I Love You" jest zabawnym, ciepłym i przede wszystkim trafnym komentarzem do różnych etapów życia we dwoje, zarówno tych pełnych miłosnych uniesień, jak i bolesnych rozczarowań. Sztuka, grana przez czwórkę aktorów (m.in. Rafał Królikowski, Elżbieta Romanowska), przypadnie do gustu każdemu – zatwardziałemu singlowi, rozwodnikowi czy żonatemu, ponieważ w dowcipny sposób opowiada o miłosnych perypetiach, które spotykają każdego z nas.

Aktorzy brawurowo odgrywają serię krótkich scenek, ukazujących damsko-męskie relacje od pierwszej randki, przez pierwszą kłótnię, do założenia rodziny, aż po pogrzeb jednej z połówek. Podczas sztuki – realizowanej z powodzeniem na całym świecie – ponad 60 razy doszło do prawdziwych zaręczyn. „W Polsce na razie mieliśmy dwa takie przypadki, ale za to bardzo spektakularne" – z uśmiechem opowiada Rafał Królikowski. „I Love You" to przede wszystkim dowcipna opowieść o potrzebie miłości, o tym jak jej poszukujemy i jak sobie radzimy, gdy już ją odnajdziemy.

Spektakl trafił na deski polskich teatrów za sprawą firmy Tito Productions, dzięki której widzowie w Polsce mogą oglądać również inne broadwayowskie hity takie, jak „Boeing Boeing" czy „Histerie miłosne". Adaptacji oryginalnego tekstu dokonał jeden z najlepszych polskich tłumaczy filmów i sztuk teatralnych, Bartosz Wierzbięta. W 2012 roku sztuka „I Love You" została zwycięzcą I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych.

(-)
Materiał Teatru
18 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...