Rozpoczyna się 49. sezon krakowskiej sceny

Krakowski Teatr Scena STU

13 września Krakowski Teatr Scena STU oficjalnie rozpocznie 49. sezon teatralny.

Lada dzień do widzów trafi wydawany już tradycyjnie z początkiem każdego sezonu ekskluzywny folder z harmonogramem wydarzeń na cały sezon, barwnymi opisami propozycji repertuarowych i sylwetek artystów.

Sezon zainaugurują przedpremierowe pokazy sztuki Lutza Hübnera "Firma dziękuje". Reżyser Marek Gierszał sięga tym razem po historię ze świata wielkich korporacji. Nie zabraknie w niej pełnokrwistych postaci, śmiechu i ironii.

Od stycznia 2015 roku w rytmie ognistego tanga wraca na scenę STU "Wariat i zakonnica!" Spektakl obecny w repertuarze teatru od 28 lat, dla wielu widzów zyskał miano kultowego.

W bieżącym sezonie zakończą się również prace nad ostatnią częścią tryptyku "Wesele. Wyzwolenie. Akropolis" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. To przybliża nas do wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie jubileusz w 2016 roku. W Krakowie tryptyk będzie miał uroczystą premierę w siedzibie teatru właśnie z okazji 50-lecia jego istnienia. Do tego czasu teatr będzie wędrował z nim przez Polskę. To wielkie przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Prezydenta RP.

Ponadto, w repertuarze nie zabraknie cenionych przez widzów pozycji z mistrzowskimi kreacjami Jerzego Treli, Daniela Olbrychskiego, Olafa Lubaszenko, Beaty Rybotyckiej, Małgorzaty Foremniak, Urszuli Grabowskiej i wielu, wielu innych.

Zapraszamy zatem i czekamy na wszystkich miłośników sztuki, teatru i STU!

(-)
Materiał Teatru
4 września 2014
Teatry
Teatr STU

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...