#RozrywkaDoŚniadania

"Franek śpiewa Grechutę" - aranż. Radosław Michalik - Teatr Rozrywki w Chorzowie

#RozrywkaDoŚniadania to pomysł zespołu Teatru Rozrywki na funkcjonowanie w aktualnej sytuacji, w której znalazły się instytucje kultury. Staramy się zaskakiwać naszych widzów między innymi publikacjami spektakli online, koncertami, czy czytaniem fragmentów bajek co drugi dzień (począwszy od środy 18 marca). Zapraszamy serdecznie do współpracy i publikacji materiałów.

Już w najbliższą niedzielę, 22 marca o godz. 10:00 na kanale YT i Facebooku Rozrywki premiera recitalu "Franek śpiewa Grechutę" zarejestrowanego 19 marca 2020 roku przy pustej widowni, wśród ograniczonej do minimum ekipy Rozrywki.

Efekty pod linkiem bit.ly/franekspiewagrechute już w najbliższą niedzielę 22 marca o godz. 10:00.

Fanpage Teatru Rozrywki

Kanał Youtube Teatru Rozrywki

Jednocześnie informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych widzów i widzek oraz w związku z zaleceniami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zdecydowaliśmy się odwołać wszystkie wydarzenia do 14 kwietnia 2020 roku. Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym komunikatem tutaj.

Recital „Franek śpiewa Grechutę", powstał z inicjatywy młodego wokalisty i aktora. Autorem aranżacji przebojów Marka Grechuty jest Radosław Michalik. Recital pod patronatem Muzeum Polskiej Piosenki, zagościł w 2014 roku w repertuarze Teatru Rozrywki w Chorzowie i przez kilka lat podbijał serca śląskiej publiczności, zdobywając tym samym pozytywne recenzje i nominację do nagrody artystycznej Złota Maska 2015.

W 2018 roku dwa utwory pochodzące z tego recitalu, Kamil Franczak zaprezentował podczas Grechuta Festival w Świnoujściu. Głosami jury składającego się z najbliższego otoczenia Marka Grechuty, otrzymał Grand Prix. W następnym roku dźwięki tego recitalu zabrzmiały ponownie w Świnoujściu oraz podczas jesiennej edycji Grechuta Festival w Krakowie.

Wokal: Kamil Franczak
Gitara: Michał Karbowski
Piano: Radosław Michalik
W razie pytań, jesteśmy do dyspozycji:

Maciej Pezdek - tel. 514 712 360
Grzegorz Kozioł – tel. 660 705 604

Do zobaczenia w Teatrze!

(-)
Teatr Rozrywki
21 marca 2020

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia