Rozwód w Teatrze

„Mój boski rozwód" - aut. Geraldine Aron - reż. Marek Pasieczny -Teatr Osterwy w Lublinie

„Mój boski rozwód" irlandzkiej dramatopisarki Geraldine Aron to dowcipna i pełna ciepła historia dojrzałej kobiety, która staje przed koniecznością zmierzenia się z zupełnie nową dla siebie sytuacją życiową – odejściem męża. 1 kwietnia premiera sztuki na Małej Scenie Teatru Osterwy. Monodram przygotowuje Magdalena Sztejman w reżyserii Marka Pasiecznego.

Sztuka „Mój boski rozwód" to słodko-gorzka opowieść o kobiecie, która w życiu pragnęła dwóch rzeczy: kochać i być kochaną. Miłosny zawód budzi jednak w bohaterce wątpliwość, czy zawarty związek małżeński może kiedykolwiek stanowić bezpieczną polisę na szczęście i czy w związku z tym, warto składać swój los w rękach jakiegokolwiek człowieka.

Cierpienie Angeli wzmacnia gorycz z powodu bezlitosnego upływu czasu – erozji kobiecej urody i opuszczenia rodzinnego gniazda przez córkę. Kobieta zmaga się ze swoimi demonami, metryką, samotnością. A zmaganiom tym towarzyszy cała mozaika uczuć, w których na przemian dochodzą do głosu: zdziwienie, oburzenie, złość, cynizm, histeryczny śmiech, czy euforia.

Czy traumatyczne doświadczenia staną się dla bohaterki trampoliną do odkrycia siebie na nowo, przekonają się Państwo sami.

Gdy monodram stanowi największy sprawdzian sztuki aktorskiej, doskonałe poczucie humoru zawarte w tekście Aron, jest wymarzone dla aktorek z talentem komediowym, nie dziwi zatem fakt, że w roli tytułowej bohaterki komedii „Mój boski rozwód zobaczymy" Magdalenę Sztejman. Reżyserii podjął się Marek Pasieczny. Sztuka wystawiana jest w ramach teatralnych DemoKreacji.

Premiera spektaklu już 1 kwietnia, o godz. 19:00 na Małej Scenie Teatru Osterwy.

„Mój boski rozwód" gramy także:
2 kwietnia, godz. 18:00
5 kwietnia, godz. 17:00
6 kwietnia, godz. 17:00

Gabriela Figura
Materiał Teatru Osterwy w Lublinie
24 marca 2023
Portrety
Marek Pasieczny

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...