"Rusałka" w ramach projektu MKiDN

ogólnopolska akcja "60 + Kultura"

W podanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego terminie (30 IX) mamy przedstawienie dla dzieci, proponujemy więc spektakle kilka dni wcześniej: 25 i 26 września o godz. 19 - operę "Rusałka".

"Rusałkę" z pewnością warto zobaczyć: dla pięknej muzyki Antonina Dvořaka, brawurowo wykonanej przez Orkiestrę Opery Nova, dla świetnych kreacji wokalnych, dla wyjątkowej scenografii z gigantyczną repliką dawnego Mostu Gdańskiego i charakterystycznych dla miasta motywów architektonicznych. 

Wszystkim Państwu w wieku 60+ proponujemy zakup biletów na ww. przedstawienia w specjalnej cenie 15 zł. Prosimy o okazanie przy zakupie dokumentu potwierdzającego przynależność do grupy wiekowej.

Opera Nova zaprasza także do wykonania i wypożyczenia na planowaną wystawę "Rusałka w bydgoskim pejzażu" : fotografii, zdjęć, rysunków i innych prac, których tematem przewodnim jest Bydgoszcz. Wszystkie prace (opatrzone nazwiskiem i adresem autora) będą przyjmowane w Dziale Promocji i Obsługi Widzów Opery Nova do 13 września br.

Bydgoszczanie wypożyczyli już obrazy olejne, fotografie z rodzinnych zbiorów, grafiki, gigantyczne kapelusze z makietami rozpoznawalnych budynków miasta...

Wśród autorów rozlosowane zostaną w dniu 15 września o godz.16 (w holu głównym) bilety na przedstawienia "Rusałki" oraz albumy książkowe ofiarowane przez Wydawnictwo Pejzaż pt. "Magiczna Bydgoszcz", z autografem autora, bydgoskiego fotografika i reportera, Marka Chełminiaka.

Wystawa towarzyszyć będzie m.in. czterem wrześniowym spektaklom opery "Rusałka" w dniach 22, 23, 25 i 26 września.

(-)
Materiały Opery
6 września 2012

Książka tygodnia

Słownik miejsc wyobrażonych
Państwowy Instytut Wydawniczy
Alberto Manguel, Gianni Guadalupi

Trailer tygodnia