Rusza białostocka Kooperatywa

"Szpulka" - Scena Kameralna Opery i Filharmonii Podlaskiej

Kooperatywa powstała specjalnie z myślą o grupach i projektach artystycznych, które szukają inspirującego miejsca do zaprezentowania efektów swojej pracy. Premierowy spektakl rozpoczynający działalność Kooperatywy już w najbliższy weekend (15-16 marca).

Na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku pokażemy spektakl "Szpulka".

"Szpulka" to widowisko taneczne przygotowane przez Akademię Tańca Szał w Białymstoku. Przedstawienie powstaje pod okiem kierującej Akademią Bernadetty Ziółek. W spektaklu bierze udział 8 tancerzy z Akademii Tańca Szał, których mogliśmy wielokrotnie oglądać w programach telewizyjnych takich jak Got To Dance Tylko Taniec, Mam Talent i You Can Dance. Tancerzom towarzyszą gitarzyści - Tomasz Kozieł i Michał Skwierczyński. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć największe przeboje zespołu Dżem i Ryszarda Riedla takie jak: Czerwony jak cegła, W życiu piękne są tylko chwile, Sen o Victorii. Spektakl utrzymany jest w konwencji tańca współczesnego. Tytułowa szpulka odzwierciedlać ma ludzki los. Spektakl pokazuje wydarzenia z życia każdego człowieka. Opowiada o miłości, tęsknocie, rozczarowaniu, smutku i radości.

Kooperatywa to nie tylko element misji instytucji publicznej, ale przede wszystkim chęć wspierania ludzi z pasją. Scena Kameralna przy ul. Odeskiej 1 jest doskonałym miejscem, w którym mniej lub bardziej formalne grupy taneczne, teatralne, wizualne mogą zmierzyć się ze swoją sztuką i widownią. Opera i Filharmonia Podlaska pragnie wspierać takie działania promocyjnie i medialnie, oczekując w zamian gwarancji wysokiej jakości przedstawianych projektów. Na potrzeby tej inicjatywy powstała preferencyjna oferta korzystania z przestrzeni Opery i jej zaplecza technicznego. Stawiamy na odwagę, współodpowiedzialność i współpracę.

Premierowy spektakl "Szpulka" w wykonaniu tancerzy Akademii Tańca Szał w sobotę o godzinie 18:00. Kolejny spektakl w niedzielę. W ten sposób zainaugurowana zostanie scena offowa Opery.

Kolejne prezentacje już na początku kwietnia w ramach festiwalu Kalejdoskop.

Sobota 15 marca 2014, godz. 18:00 - premiera

Niedziela 16 marca 2014, godz. 18:00

Scena Kameralna OiFP, ul. Odeska 1 w Białymstoku

35 zł - bilet normalny

25 zł - bilet ulgowy

(-)
Materiał Teatru
13 marca 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia