Rusza cykl spektakli plenerowych na placu Konstytucji

"Czerwony Kapturek" - reż. Adam Biernacki - Teatr Polonia w Warszawie

Cykl na pl. Konstytucji potrwa do 31 lipca 2013. Publiczność zobaczy - oprócz "Czerwonego Kapturka" - znane z poprzednich lat przedstawienia "Hej Joe!" oraz "Lament na Placu Konstytucji".

W sierpniu plenerowe spektakle grane będą przed Och-Teatrem, gdzie od 1 do 26 sierpnia, zobaczyć będzie można: "Lament na Placu Konstytucji", "Kopciuszka", "Flamenco Namiętnie", "Starość jest piękna" oraz "Związek Otwarty". Na wszystkie spektakle plenerowe wstęp jest wolny.

To kolejne lato, podczas którego dwie warszawskie sceny - Teatr Polonia i Och-Teatr, przygotowują specjalną propozycję teatralną na wakacje. W plenerze zagrają łącznie 40 spektakli, a w sumie - w siedzibach i w plenerze - ponad 150 przedstawień.

Plenerowa scena Teatru Polonia została uruchomiona na placu Konstytucji po raz pierwszy w czerwcu 2007 roku, premierą "Lamentu na placu Konstytucji". Pomysł wystawiania spektakli na ulicy doceniło także środowisko teatralne - w Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej Krystyna Janda otrzymała nagrodę za koncepcję przedstawienia "Lament...", a Olga Sarzyńska i Maria Seweryn zostały docenione za odtwarzane role: matki i córki.

Scena plenerowa ma już swoich wiernych widzów, także tych najmłodszych - w weekendy grane są także bajki dla dzieci - "Pchła Szachrajka" i "Kopciuszek".

Oba teatry przez całe wakacje wystawiają spektakle znajdujące się w repertuarze. Na 30 sierpnia w Teatrze Polonia planowana jest premiera sztuki "Konstelacje" Nicka Payne'a, reżyserowana przez Adama Sajnuka, z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim w obsadzie.

(-)
(PAP)
22 lipca 2013

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia