Rusza FKO

Opera Nova w Bydgoszczy

Od dziś w salach Centrum Kongresowego Opery Nova odbywać się będzie Forum Krytyki Operowej. Udział w wykładach, panelach i otwartych dyskusjach przyjęli cenieni krytycy i muzykolodzy specjalizujący się w recenzowaniu spektakli operowych.

Zaproszenie (wstęp na Forum jest wolny) kierowane jest także do wszystkich zainteresowanych upowszechnianiem kultury muzycznej, którym kondycja teatru operowego nie jest obojętna. 

Współorganizatorem warsztatów rozpoczynających Forum jest Instytut Muzyki i Tańca.

Wykład inauguracyjny "Akty sceniczne głuchych wizjonerów, czyli reżyseria w dzisiejszej operze" wygłosi prof. Małgorzata Komorowska. W programie także m.in. prof. Elżbieta Nowicka (UAM) - "Libretto, czyli zmora krytyka operowego"; Aleksander Laskowski (Instytut Adama Mickiewicza) - "Estetyka krytyki operowej w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji - próba porównania"; panele "Czy (operze) potrzebna jest krytyka operowa?" (prowadzenie - red. Jacek Marczyński) i "Krytyka operowa w przestrzeni medialnej" (prowadzenie - dr Daniel Cichy) oraz Tomasza Cyza "Pełnomocnictwa recenzenta operowego".

(-)
Materiał Opery
9 maja 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia