Rusza Mała Scena

Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

Łódź jest bogatsza o kolejną scenę teatralną. Industrialny design, nowoczesne wyposażenie, mobilna widownia mieszcząca w zależności od ułożenia około 50 osób - oto Mała Scena Teatru Lalki i Aktora Pinokio

Powstała dzięki wartemu 200 tys. zł projektowi złożonemu do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi. Patronem Małej Sceny zostanie najpewniej Bruno Schulz, ale "chrzest" odbędzie się w 2011 roku.

- Scena pełnić będzie funkcję inicjacyjną. Będziemy grać tu spektakle dla \'\'najnajów\'\', czyli jak mówi Alicja Rubczak, badaczka i krytyk teatru, dla dwu, trzy, czteroletnich dzieci - tłumaczy Konrad Dworakowski, dyrektor \'\'Pinokia\'\'. - Gdy zostałem dyrektorem teatru i zobaczyłem to pomieszczenie, z miejsca zdecydowałem, że zamienimy je w kameralną scenę. Kiedyś już przymierzano się do niej, ale prace wstrzymano.

Jeden z pierwszych spektakli oddziałujący na wyobraźnię dzieci dzięki operowaniu kolorem i zapachem przygotowuje Honorata Mierzejewska-Mikosza. Na Małej Scenie będą prezentowane także spetakle dla młodzieży i dorosłych, m.in. \'\'Historia występnej wyobraźni\'\'. Na każde trzy premiery na Dużej Scenie przypadać mają dwie na Małej. Prócz tego przygotowywany jest projekt, w którym widownia stanie się czynnym uczestnikiem spektakli i wydarzeń parateatralnych.

Łukasz Kaczyński
Polska Dziennik Łodzki
24 grudnia 2010

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...