Rusza MATERIA PRIMA w Krakowie

4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima

10 najlepszych spektakli wyselekcjonowanych z wielu słynnych wydarzeń teatralnych całego świata, 22 prezentacje w 6 salach teatralnych – dziś, 18 lutego, w Krakowie rozpoczyna się 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA, zorganizowanego przez teatr Groteska.

Przez tydzień Kraków stanie się centrum światowego teatru. Ponad 10 tysięcy widzów będzie miało okazję zobaczyć najsłynniejsze spektakle z całego świata. Wszystkie prezentowane tytuły będą pokazane w Polsce po raz pierwszy. Bilety na spektakle rozeszły się na kilka tygodni przed rozpoczęciem festiwalu.

– Zapraszam na niezapomniane spotkanie z najwybitniejszymi twórcami współczesnej sceny Teatru Formy i ich kreacjami. Poszerzają one granice wyobraźni i pozostają na długo w pamięci – zachęca prof. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, który objął to wydarzenie patronatem.

Przez tydzień swoje słynne widowiska pokażą teatry z Wietnamu, Kanady, USA, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Litwy i dwa zespoły z Holandii. Zapowiada się wielka teatralna uczta, pokazująca teatr różnorodny, gdzie nie ma słów a opowieść wyznaczona jest międzynarodowym językiem formy.

– Cieszę się, że udało nam się sprowadzić wiele podziwianych zespołów, w tym wielką gwiazdę, którą jest Daniele Finzi Pasca, reżyser, inscenizator, aktor, twórca sukcesów Cirque du Soleil. Artysta ma na swoim koncie spektakl, który obejrzało ponad 3 mln widzów, a także reżyserię ceremonii olimpijskich w Turynie oraz w Soczi. W Krakowie, wraz ze swoimi aktorami, pokaże surrealistyczne przedstawienie „La Verita" – zapowiada Adolf Weltschek, dyrektor artystyczny MATERIA PRIMA, a także dyrektor krakowskiego teatru Groteska, będącego organizatorem festiwalu.

Festiwal MATERIA PRIMA zwraca uwagę na przywrócenie ładu estetycznego w sztuce; „idzie pod prąd" panującej na scenie modzie, kładąc nacisk na teatralne piękno. Hipnotyzuje, olśniewa, zniewala, fascynuje, zadziwia a często szokuje udowadniając, że w teatrze nie ma rzeczy niemożliwych. Poprzednie edycje festiwalu zakończyły się sukcesem, co potwierdziły m.in.: duża frekwencja publiczności, szeroki oddźwięk medialny oraz entuzjastyczne recenzje polskich i zagranicznych krytyków.

Więcej: www.materiaprima.pl

 

(-)
Materiał organizatora
18 lutego 2017

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...