Rusza Scena Stu

13 września Krakowski Teatr Scena STU oficjalnie rozpocznie 49. sezon teatralny

Zainaugurują go przedpremierowe pokazy sztuki Lutza Hübnera "Firma dziękuje".

Reżyser Marek Gierszał sięga tym razem po historię ze świata wielkich korporacji. Nie zabraknie w niej pełnokrwistych postaci, śmiechu i ironii. To podlana komizmem gorzka opowieść o świecie korporacji, ludzkich trybików, niezrozumiałych gier i wyścigu szczurów, okrutnych mechanizmach rynkowych - o świecie, w którym rządzi System. W przedstawieniu zobaczymy m.in. Ewę Kaim/ Dorotę Segdę, Piotra Cyrwusa/ Rafała Dziwisza.

Kolejną wrześniową nowością będzie "Body Art", rzecz o parze szukającej pomysłu na własne życie. W obsadzie m.in. Urszula Grabowska i Tomasz Schimscheiner.

Od stycznia 2015 roku wraca na Scenę STU "Wariat i zakonnica" Spektakl obecny w repertuarze teatru od 28 lat dla wielu widzów zyskał miano kultowego.

W bieżącym sezonie zakończą się również prace nad ostatnią częścią tryptyku "Wesele". "Wyzwolenie". "Akropolis" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. To przybliży nas zapewne do nadchodzącego wydarzenia, jakim będzie jubileusz teatru w 2016 roku. W Krakowie tryptyk będzie miał uroczystą premierę w siedzibie teatru właśnie z okazji 50-lecia jego istnienia. Do tego czasu teatr będzie wędrował z nim przez Polskę. To wielkie przedsięwzięcie zostało objęte patronatem prezydenta RP.

Ponadto w repertuarze nie zabraknie cenionych przez widzów pozycji z mistrzowskimi kreacjami Jerzego Treli, Daniela Olbrychskiego, Olafa Lubaszenki, Beaty Rybotyckiej, Małgorzaty Foremniak, Urszuli Grabowskiej i wielu, wielu innych.

Katalog ze szczegółowym repertuarem i portretami artystów już niebawem będzie udostępniony w teatrze.

(-)
Dziennik Polski
12 września 2014

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...