Rusza Szkoła Konstruktorów Lalkowych

Rekrutacja na warsztaty mistrzowskie z Rafałem Budnikiem

Teatr Animacji w Poznaniu i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zapraszają twórców teatralnych do udziału w pierwszym warsztacie w ramach Szkoły Konstruktorów Lalkowych. Rekrutacja na warsztaty mistrzowskie z Rafałem Budnikiem, które odbędą się na jesieni, potrwa do 15 września.

Szkoła Konstruktorów Lalkowych to propozycja dla artystów, pracowników pracowni plastycznych, rzemieślników, służąca poszerzaniu wiedzy i praktyki w zakresie technik teatralnych. Na ten zawodowo-naukowy projekt złożą się spotkania warsztatowe ze specjalistami prezentującymi różnorodne materie, techniki i technologie teatralne.

Pierwsze zajęcia mistrzowskie "Drewno - warsztat rzeźbiarski" poprowadzi Rafał Budnik - rzeźbiarz i konstruktor.

Urodzony w 1972 roku w Dusznikach Zdroju, mieszka i pracuje w Bielsku-Białej. Ukończył szkołę modelarstwa lotniczego, jednak odkrył, że jego prawdziwą pasją jest rzeźba. Trafił do pracowni Teatru Lalek Banialuka, gdzie jest konstruktorem-rzeźbiarzem, wcześniej był kierownikiem technicznym. W jego twórczości widoczne są wpływy czeskiej i słowackiej szkoły lalkarskiej. Wiele doświadczeń przyniosła mu ścisła współpraca z Pavlem Hubičką i Evą Farkašovą. Zajmuje się rzeźbą i konstrukcją lalek oraz scenografią teatralną. Współpracuje z teatrami lalkowymi i dramatycznymi w Polsce, Słowacji, Czechach, Serbii, Bośni, Czarnogórze, Niemczech i Francji. Jest także twórcą rzeźb umieszczonych na fasadzie budynku Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

___

Termin: 14-16 października

Cena: 400 zł (cena zawiera wyżywienie oraz niezbędne materiały)

Zgłoszenia: sekretariat@teatranimacji.pl (do 15 września)

Liczba miejsc: 14

Adres: Teatr Animacji w Poznaniu

Opcjonalnie proponujemy nocleg w hotelu "Lech" (obok Teatru) w cenie 110 zł/os. ze śniadaniem.

Ramowy program warsztatów:

Piątek, 14 października

16.00 przyjazd uczestników

16.00 - 20.00 warsztaty w pracowni Teatru Animacji

20.30 kolacja

***

Sobota, 15 października

10.00 - 14.00 warsztaty w pracowni Teatru Animacji

14.00 - 15.00 obiad

15.00 - 19.00 warsztaty w pracowni Teatru Animacji

20.00 kolacja

___

Niedziela, 16 października

10.00 - 14.00 warsztaty w pracowni Teatru Animacji

14.00 obiad + wyjazd uczestników

Program Szkoły Konstruktorów Lalkowych jest odpowiedzią na potrzeby sygnalizowane przez środowisko teatralne, a jego kształt i cel - rozbudzenie potrzeby eksperymentu w zakresie kreacji formy - to wynik obserwacji i rozmów kolegów z poznańskiego Teatru Animacji oraz badań i dyskusji prowadzonych w Instytucie Teatralnym z twórcami, dyrektorami oraz pracownikami teatrów w Polsce i za granicą. Mamy nadzieję, że naszą propozycją zainteresują się zarówno indywidualni artyści i rzemieślnicy, jak i dyrektorzy teatrów, myślący o twórczym rozwoju pracowników teatralnych pracowni i warsztatów.

(-)
Materiał organizatora
18 lipca 2016

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia