Rusza Talia

16. Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2012

Siedem spektakli komediowych zobaczą widzowie podczas XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2012, który rozpocznie się już dzisiaj w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. W programie znalazły się spotkania z aktorami i twórcami przedstawień oraz wystawy.

Festiwal rozpocznie się tarnowską premierą \'Jednoręki ze Spokane\' w reżyserii Zbigniewa Brzozy, powiedział RDN Małopolska Rafał Balawejder, dyrektor naczelny tarnowskiego teatru.Spektakle konkursowe oceni profesjonalne jury, które przyzna nagrodę Grand Prix oraz nagrodę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych dla najlepszego spektaklu. Obok tego zostaną przyznane nagrody dla twórców: reżyserów, aktorów i scenografów.

Na zakończenie tegorocznego festiwalu widzowie zobaczą kabaretowo-musicalowy spektakl Rafała Kmity \'Jeszcze nie pora nam spać\'.

Festiwalowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna na rzecz Piotrka Radonia, 19-latka bez rąk i nóg z Dąbrowy Tarnowskiej, który próbuje rozpocząć studia informatyczne. Wolontariusze z puszkami będą zbierać datki w miejscach prezentacji spektakli. XVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2012, organizowany jest w ramach projektu Cztery Talie Roku. Radio RDN Małopolska patronuje temu wydarzeniu.

(js)
RDN Małopolska
28 sierpnia 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...