Ruszył konkurs na dyrektora

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

W piątek rozpoczęło się postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Zainteresowani swoje dokumenty mogą przesyłać do 5 lipca; dyrektor ma być wyłoniony do 31 sierpnia.

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku jest instytucją samorządu województwa podlaskiego. Decyzję o wyborze dyrektora w drodze konkursu podjął w połowie maja zarząd województwa podlaskiego, któremu Opera i Filharmonia podlega. Kadencja obecnego dyrektora, Damiana Tanajewskiego, kończy się 31 sierpnia.

Postępowanie konkursowe rozpoczęło się 31 maja; do 5 lipca potrwa nabór dokumentów.

Od kandydata - jak można przeczytać w ogłoszeniu konkursowym zamieszczonym na stronie internetowej instytucji - wymagane jest m.in. 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w miejscach w sferze kultury, a także doświadczenie w realizacji projektów kulturalnych, pozyskiwaniu środków oraz umiejętności organizatorsko-menadżerskie.

Wśród dokumentów, które trzeba przedstawić jest plan programowo-artystyczny obejmujący okres pięciu sezonów artystycznych, strategię pozyskiwania środków oraz plan promocji opery.

Oferty kandydatów mają być rozpatrzone na posiedzeniu komisji, ona też zdecyduje o dopuszczeniu kandydatów do rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak poinformowano w ogłoszeniu, objęcie stanowiska dyrektora, na okres minimum trzech sezonów artystycznych, nastąpi nie wcześniej niż 1 września tego roku.

Sylwia Wieczeryńska
Kurier PAP
1 czerwca 2019

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia